ДСНС застерігає щодо спалювання сухої рослинності

ДСНС

Після завершення збирання зернових культур, відмічені непоодинокі випадки спалювання стерні, що призводить до значного забруднення атмосферного повітря, погіршення якості земельних ресурсів, наносить велику шкоду довкіллю, загрожує виникненням лісових пожеж та загорянням житлових будинків. Сільгосппідприємства, незважаючи на заборони, щороку спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. І мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.

Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання електроліній. А це призведе до відключення електропостачання населених пунктів.

Значна кількість диму від випалювання сухої рослинності та її залишків впливає і на стан здоров’я людей, а саме: сприяє збільшенню кількості запальних захворювань органів дихання й очей, захворювань серцево-судинної системи.

Пам’ятайте, що нехтування правилами пожежної безпеки тягне за собою адміністративну відповідальність.

Останній з випадків спалювання сухої трави стався 26 серпня 2016 року в селі Годилів, Сторожинецького району.  Горіла суха трава поблизу жилових будинків. Завдяки оперативним та злагодженим діям працівникі ДСНС вдалося  вчасно ліквідувати загоряння та не допустити розповсюдження вогню на прилеглі будинки та господарчі будівлі.

Згідно з Адміністративним кодексом України за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф в сумі від 170 до 340 грн, а на посадових осіб – від 850 до 1190 гривень.

Сторожинецький районний відділ Управління ДСНС України у Чернівецькій області закликає мешканців району припинити безконтрольне випалювання сухої рослинності.

Також, щоб запобігти пожежам від палаючої трави або стерні слід завчасно проводити роботи по створенню протипожежних смуг, постійно очищувати території від сухої трави і горючого сміття

Сторожинецький районний сектор У ДСНС України звертається до громадян району щодо дотримуватись правил поведінки у лісі!

Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. У вихідні й святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню.

Категорично забороняється:

  • підпалювати ліс аби подати сигнал про порятунок;
  • підпалювати суху траву на галявинах у лісі та на землях, що межують з лісами.

Якщо розпалити вогнище вкрай необхідно:

  • розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього;
  • місце розпалювання вогню розчищайте від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття, обкладіть це місце камінням або обсипте землею (піском);
  • не залишайте вогнище без нагляду;
  • коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково заливайте вогнище водою або засипайте піском, переконайтесь, що вогонь повністю загашено;
  • кинуті порожні пляшки, непогашені сірники, цигарки можуть стати причиною загорання сухої трави та, як наслідок, пожежі.

Якщо ви опинилися в осередку пожежі:

  • не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний бік; рухайтесь проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;
  • з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню;
  • якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою, рот і ніс прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;
  • гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, збиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;
  • будьте обережні в місцях горіння високих дерев – вони можуть завалитися та травмувати вас;
  • особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів;
  • після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

Нагадуємо, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі!

 

 

 

Категорія: Інформація
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ