30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек

День бібліотек

Бібліотекар – це талант і творчість,
це мистецтво спілкування.

Є у вересні особлива дата – 30 вересня. Саме у цей день, починаючи з 1998 року згідно з Указом Президента України, бібліотечні працівники відзначають своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек.

З нагоди професійного свята дирекція Сторожинецької районної централізованої бібліотечної системи щиро вітає колектив бібліотекарів та читачів бібліотек з цим чудовим святом і бажають міцного здоров’я, щирих посмішок і фахових звершень!

Ми пишаємося тим, що маємо це свято як вияв глибокої поваги до нашої праці, як визнання державою суспільної значимості бібліотек, що стали однією з найважливіших складових частин інформаційної структури суспільства.

Сучасна бібліотека – це не просто книгозбірня, а й відкритий кожному безмежний інформаційний світ; це храм духовності, до якого завжди можна прийти не тільки в пошуках істини, а й за розрадою, прагненням досягти душевної рівноваги. Для більшості людей бібліотеки – це частина їхнього життя. Тому 30 вересня – це свято всіх причетних до закладів культури і освіти, для всіх, хто любить книгу і хто присвятив своє життя подвижницькій праці на ниві просвіти.

Кажуть, покажіть нам свої бібліотеки, і ми скажемо, що являє собою держава, у якій ви живете. Оскільки бібліотека – це точка опори, на якій будується простір культурного суспільства. У кожній країні в різні періоди бібліотеки виконували важливу духовну місію – бути дзеркалом і пам’яттю народу, держави.

Історія бібліотек невіддільна від історії України. Бібліотеки Ярослава Мудрого і Острозької колегії, Києво-Могилянської академії і Києво-Печерської Лаври, церковні та світські, приватні та публічні, університетські та земські, – сотні книгозбірень завжди були підмурками нашої національної духовності.

Почалося ХХI століття – століття великих очікувань. Можливо, нехай повільно, але позитивні зміни, що відбуваються, торкнуться і нас…

Всеукраїнський день бібліотек – наше професійне і всенародне свято – відзначається восени, коли має завершатися формування бюджету країни на наступний рік, і ми, представники культури, з надією прислухаємося до бюджетних дискусій у нашому парламенті.

Святкування Всеукраїнського дня бібліотек збігається з відзначенням іменин Віри, Надії, Любові! Тож бажаємо всім бібліотекарям, а також освітянам, які днями також відзначають своє професійне свято, щоб їхні серця завжди були сповнені цими високими почуттями!

Джерело: директор Сторожинецької бібліотечної мережі Іванна Лугина

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ