При працевлаштуванні пенсіонера обов’язково потрібно повідомляти Пенсійний фонд

Пенсійний фонд

Шановні пенсіонери! Сторожинецьке управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій обаласті звертається до Вас і просить повідомляти про своє працевлаштування (в тому числі, заняття підприємницькою діяльністю), зміну місця проживання та інші обставини, що можуть вплинути на розмір пенсії.

Згідно з пунктом 2.5  Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 р. № 22-1, у разі працевлаштування (навчання) особи, якій призначено пенсію, такою особою протягом 10 днів надається органу, що призначає пенсію, довідка про прийняття на роботу (навчання).

Нагадуємо, що при поданні заяви про призначення (перерахунок) пенсії, пенсіонер ознайомлюється із зобов’язанням, за яким він має своєчасно повідомляти органи, що призначають та виплачують пенсію, про прийняття на роботу, звільнення з роботи, зміни в складі сім’ї, зміну місця проживання та інші обставини, що можуть вплинути на його пенсійне забезпечення.

Відповідно до статті 50 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку. Розмір відрахування з пенсії обчислюється з суми, що належить пенсіонерові до виплати.

Якщо після працевлаштування (реєстрації підприємницької діяльності)  пенсіонер не повідомив про це орган Пенсійного фонду за місцем проживання і внаслідок цього утворилась переплата пенсійних сум (в період роботи виплачувалась надбавка на утриманців, надбавки, підвищення до пенсії або нараховувалася індексація до пенсії, тощо), орган Пенсійного фонду має право прийняти рішення про утримання з пенсії сум переплати.

Тому, для уникнення переплат та подальшого проведення утримань з пенсії просимо в 10-денний термін повідомляти орган Пенсійного фонду про своє працевлаштування.

З повагою, Сторожинецьке управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Категорія: Економіка
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ