Понеділок, Лютий 19
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Двері з особливо цинічних порід дерев. Розслідування (Частина ІІ)

В той час, коли середня українська родина рахує буквально кожну копійку домашнього бюджету, ледве зводячи кінці з кінцями – господарники та їх посіпаки з легкої руки “ділять” бюджет громади, або, як вони кажуть, однієї “великої, дружньої родини” на таких потрібних для людей покращеннях благоустрою.

Звичайно, розпоряджатися чужими коштами значно легше ніж своїми, кровними – однаково умовні “Карлійчуки” отримають свою багатотисячну зарплату, незалежно від якості своєї роботи.

Напевно, мерія довго думала, куди можна вгатити майже 100 тисяч бюджетних гривень так, щоб максимально покращити благоустрій та, звичайно, приманити інвестора, який десь бігає, але до громади чомусь не добігає і гроші свої не заносить, хоча, здавалося б, і бордюри помальовані, і лавочки розставлені.

Сьогодні поговоримо про капітальний ремонт у двох сільських школах І-ІІ ступенів, в яких навчаються декілька десятків дітей – це храми науки на хуторі Рівня та на хуторі Плай у Банилові-Підгірному.

В приступах лютої господарності десь в світлих кабінетах мерії був визначений головний підрядник – КП “Сторожинецьке ЖКГ”. Звичайно, всі містяни знають це потужне прибуткове підприємство, яке чомусь регулярно підкормлюють бюджетними коштами.

Ремонтно-будівельні роботи по капітальному ремонту приміщень ЗОШ І-ІІ ступенів хутора Рівня села Банилів-Підгірний підрядник оцінив аж в 45,9 тис. грн.

По традиції, договір візував, крім великого господарника Миколи Карлійчука, ще й господарник поменше Ілля Карлійчук.

Про те, що акт виконаних робіт був підписаний на наступний день після договору, можна навіть не згадувати – про фантастичну швидкість роботи підрядників я писав раніше.

Скориставшись древньою магією запиту на отримання інформації, вдалося заполучити в руки акт приймання виконаних будівельних робіт.

І що ми бачимо? Весь “капітальний ремонт” приміщення ЗОШ на хуторі Рівня вклався рівно в заміну “блоків дверних дерев’яних”, або, по простому, дверей. Більше нічого підрядник там не робив.

На майже 46 тисяч гривень визнаний лідер у виробництві дверей, – КП “Сторожинецьке ЖКГ”, – поміняло аж шість дверей – одну подвійну та п’ять одинарних. Шляхом нехитрих маніпуляцій визначаємо, що середня ціна однієї двері – 7,6 тис. грн. 

Складається враження, що вищеназвані двері були вироблені з надзвичайно рідкісної і дорогої деревини майстрами-ельфами у повнолуння і доставлялися до Банилівських шкіл на ламах з Тібету (це сарказм, якщо що).

Тут моя віра в господарність сильно підірвалася. З акту виконаних робіт бачимо, що дверей має бути аж 17,5 м² по ціні полотна 1738,6 грн. за 1 м².

З ПДВ (а підприємство є платником ПДВ) ціна складатиме 2086,32 за 1 м2. Знову ж таки, за допомогою “антикорупційної рулетки” було визначено розміри: вхідні двері подвійні – 1,14 м х 2,62 м, загальна площа – 5,97 м²; п’ять внутрішніх дверей – 0,99м х 2,01м. Загальна площа 9,94 м2. Разом 15,91 м². Десь півтора квадрати (а це 3,3 тис. грн.) знову ділися. Може підрядник врахував площу дверних коробок у площу дверних полотен? Питання риторичне.

До якості також є питання – “ельфи з комунхозу” промазали двері з особливо цінного виду ялиці лаком, не зовсім охайно підшпакльовуючи недоліки.

Здивували дверні замки. Разом з ПДВ їх вартість склала 550 грн. за штуку. Не експерт в замках, але це творіння невідомого китайсько-польського генію з написом “Imperial” на сторожинецькому базарі в не сильно “рибний” день коштує біля 300-330 грн.

Скільки б коштувала заміна дверей в ЗОШ І-ІІ ступенів на хуторі Рівня, якби її проводили менш відомі в Україні виробники дерев’яних та металопластикових дверей?

В одному з сторожинецьких салонів порахували, що вхідні металопластикові енергоефективні двері для школи на хуторі Рівня з 4-камерним підсиленим профілем, німецькими петлями, німецьким замком-рейкою, енергозберігаючим склопакетом останнього покоління та внутрішні міжкімнатні двері з дерев’яною коробкою, порогом з ясеня і ще багатьма плюшками разом з замірами, монтажем та всілякими консультаціями вартували б 23,1 тис. грн. (в два рази менше ніж в витратила міська рада).

Трохи менше нарахували виробники з самого Банилова-Підгірного – дерев’яні двері у них вартували б біля 19 тис. грн.

А ось якби замінити всі ті двері в школі на хуторі Рівня на металопластикові (звичайно, знову ж таки, якщо замовляти не у таких “популярних” в народі виробників, як КП “Сторожинецьке ЖКГ”), то вони б вартували 33,4 тис. грн. З монтажем.

Але навіщо нам метлопластикові двері в школі? Банилів-Підгірний – край лісів, дрова завжди є, тратити їх можна скільки завгодно! Про енергоефективність нехай Гройсман десь собі там вирішує, а молода 67-річна команда керівництва Сторожинецької мерії знає краще, що для дітей потрібно.

Сам ж школа, в якій поробили “капітальних ремонтів” майже на 46 тис. грн., та територія біля неї зараз виглядає ось так:

По простому, якби привезти дві тачки глини з половою, то можна було би це все затинькувати, потім побілити і було би файно та господарно. Але якби це робила якась “потрібна” і “надійна” контора, то бюджету громади, напевно, не вистачило.

В школі вже рік не можуть доробити відкоси, заливши монтажну піну “просто неба”. За комунальниками, до речі, відкоси заробили працівники школи.

Якби до бюджетних коштів було таке ж відношення, як до власних, то, в приступі господарності, міський голова міг би вибрати більш економний (та енергозбергаючий) варіант, а на решту (як ми порахували вище, від 13 до 23 тис. грн.) поправити весь цей абрамчукаліпсіс, на який школярі, судячи з всього, дивляться вже не перший рік. Спортивного майданчику там, до речі, також немає.

З школою на хуторі Плай історія приблизно така ж. Такий же “капітальний ремонт”, але вже на 51,4 тис. грн., і також тільки заміна дверей.

Від моменту підписання договору та до підписання акту виконаних робіт знову проходить один день – наша мерія настільки впевнена, що гроші будуть і що ніхто не завадить їм перевитрачати бюджетні кошти, що підрядники виконують роботи загодя, а Микола Миколайович чорнильною ручкою потім ставить жирний підпис, розписуючись у власній компетентності та господарності.

Акт виконаних робіт приблизно такий же. Такі ж дорогі двері з особливо “цинічних” порід дерев по 2 тисячі за квадрат “блоків дверних дерев’яних”, такі ж дорогі замки по 550 грн., балони монтажної пінки по 171 грн. і т.д.

Загальна площа встановлених в школі нових дверей – 18,1 м². За давньою “совковою” традицією, потрібно “дапісать”, тому в акті 19,5 м².

Знову ж треба нагадати, що документ, в який ми дивимося, є актом виконаних робіт. В ньому вже по-факту визначається, за які виконані роботи та витрачені матеріали необхідно сплатити кошти. Можна рекомендувати тим, хто підписує такі документи, добре дивитися, що вони підписують.

Давайте допоможемо “великим господарникам” порахувати, скільки б вартували такі ж двері, але металопластикові. В цьому знову допоміг один з сторожинецьких продавців.

Якщо б встановити вхідні двері з металопластику, а міжкімнатні зробити трохи дешевше, сума була б 32,4 тис. грн. Якщо би всі двері замінити на енергозберігаючі, їх вартість була б 40,7 тис. грн. Звичайно, з німецькими замками, 4-камерним профілем, енергозберігаючим склопакетом тощо.

Вартість дерев’яних дверей, якщо б їх виготовили та встановили підприємці з Банилова-Підгірного, склала б 22 тис. грн. 

Тобто, економія на такому виді робіт склала від 10 до 29 тис. грн., за які можна б було облаштувати спортивний майданчик для школярів, які зараз задовільняються закопаними в землю колесами та диском від мотоциклу в якості кільця для баскетболу прямо на опорі лінії електропередач.

“Спорт, молодь, підтримка” – ці слова ми чули лиш на виборах. Які пройшли.

В загальному, на сьогоднішній день, дерев’яні двері в школах на хуторі Рівня та хуторі Плай можна було б встановити за 41 тис. грн., а повністю замінити їх на металопластикові енергоефективні двері за 74,1 тис. грн. 

Міська рада ж витратила на це 97,3 тисячі наших гривень з бюджету громади. Що особливо цинічно виглядає тоді, коли на саму ж перевірку КП “Сторожинецьке ЖКГ” грошей немає. Або на інші цілі. На зарплати, наприклад.

Як ми бачимо, “життєзабезпечує” наша Сторожинецька громада лише потрібних людей при повному ігноруванні депутатського корпусу та членів виконкому. А що? Всім ж перепаде від корита бюджету!

Замість того, щоб розвивати інфраструктуру міста та громади, створювати реальні умови для залучення інвестицій, запроваджувати механізми формування прозорих бюджетів, залучення бізнесу до розробки стратегій розвитку громади, господарники влаштовують вже майже ритуальні танці з бубном на капищі громади за кошти цієї самої громади.

Не “рука москви” чи путін заважають Україні розвиватися. Неможливими реформи робить некомпетентність, халатність та корупція.

Михайло Шморгун

Магазин Водолій
 • Гость: Брокерська фірма "Дерибан" приймає ставки на результат даної публікації: - знову пошумлять та забудеться - 1 : 1,15; - порушать кримінальну справу та й посадять винних - 1 : 60,0; - Шморгуна заставлять визнати себе винним в наклепі - 1 : 60,0; - інший варіант - 1 : 30,0
 • Гость: Я от одного не можу зрозуміти, чому ці матеріали не несуть в відповідні органи? Або це неправда. Або страх? 90 ті закінчились, ніхто стріляти не буде.
 • Гость: Чому вони мають їх нести до органів? Органи повинні самі реагувати по публікаціях в пресі. Вже питання до органів, а не до журналістів. Тобто мало це все знайти, написати запити, зібрати докази, показати, де була "економія" і де відкотили грошей, так треба це все на блюдечці принести? Органи навпаки мали покликати журналістів, показати їм це все і сказати, що ми знайшли корупційну схему. Якщо просто, втіхую, принести це все в поліцію або прокуратуру, без публікації в ЗМІ, так же ж тихенько це все і замнуть, без шуму і гаму.
 • Гость: Ну журналісти молодці! Це ж треба таке розслідування зробити - зробити роботу поліції і ще задарма. Розжувати і їм в рота покласти... і ще думати -гадати чи сподобаються всі факти і докази органам, чи проковтнуть? Ще б журналісти мали можливість і повноваження допитати - то навіщо нам поліція?
 • Гость: Взагалі це і робота КРУ чи подібного органа перевіряти затрачені кошти.
 • Гость: Ні одні правоохоронні органи без акту ревізії державдитслужби нічого робити не будуть. Необхідно депутатам звернутись до ревізорів щодо проведення ревізій, і після перевірки буде складено відповідний акт, після того вже можуть працювати правоохоронці. Нажаль такий порядок проведення перевірок з даних питань.
 • Гость: Так тут сама суть таких журналістських розслідувань - щоб депутати і члени виконкому зачухалися. Поліція без явного криміналу (тіпа написали шо поклали двері, а дверей взагалі жодної і школи взагалі такої нема) - робити нічого не буде. Та, бл*ть, вся держава так живе - ми шо, одні? Чи це перший матеріал про розбазарювання грошей?
 • Гость: Члени виконкому ручні. Одна надія на депутатів. БПП вже готує деякі схеми вирішення питання, навіть готові віддати посаду секретаря.
 • Гость: Якраз Матейчук і є головним комбінатором. Всі грошові схеми у нього на контролі. Що можно чекати від цих керовніків які все життя крали і брали хабарі?Важко собі уявити щоби всю цю нечисть Старий маразматик Карлійчук зібрав під одним дахом.і віддав їм на розтерзання громаду.Це як треба не поважати людей щоб собі встоновити зарплату по 15-20тис грн а на школи дати по 10000грн для ремонту.Що можно зробити за ці копійки.Срамота.
 • Гость: Цікаво не це, цікаво, що робив Абрамчук за всі свої каденції головою в Банилові де в такому стані будівля школи. Що робив директор цієї школи, що робив голова освіти району. Як Карлійчук, а головне за, що назначив Абрамчука заступником. Як цей протеже ЖКГ імені М.М. Карлійчука так бездарно віднісся до роботи. От це наслідки Банилівчани вашого голосування.
 • Гость: лишить Валерія Антоновича в спокою це чесна і поряднга людина дивіться краше за собою критикувати всі вміють а робити ніхто з вас ніочого не хоче за те время що він був голвою банилів розквітав.
 • Гость: це видно з фотографій школи
 • Гость: Мда, "квітне" лиш не пахне, а він сам аж тріскає від чесності та порядності.
 • Гость: крім того ще кожен день бухає.
 • Гость: .А ти, роза, що разом з ним бухала? Навіщо стільки брехні писати?
 • Гость: Пане завгосп цієі школи, а що ви робите? Чому такі плоти біля цієі школи? Невже це теж мають прийти і зробити? А своіми силами? Організовуйте людей, закочуйте рукави і вперед. А ми дуже б хотіли побачити фото на 1 вересня. Чи будуть зміни?Ч
 • Гость: Наш депутат Тамара Костянтинівна попрацювала на відмінно і правдиво.Молодець. А майстрів тих дорогих дверей треба провчити. Хай повернуть гроші якщо руки ростуть із задниці. Де таких столярів знайшли? В селі стільки столярів а ви шукаєте неуків. Пора працювати якісно, а н е тільки гроші брати. Ідемо в Європу...Уже подібні майстри робили ремонт Н дому.Грошей взяли ого го а залишили кучу недоробок.Може треба приймати від таких майстрів роботу а потім платити.
 • Гость: НУ да , що молодець. А цьому депутату більше і зайнятися нічим. На роботі іі більше немає чим є Перевірте табель.А час "запхати" свого носа і вести свій власний бізнес є.Лікарняних для цього не потрібно. Треба було назначити іі якимось замом, або головою. Хай покаже роботу!
 • Гость: Оця " розвалюха" це храм науки? В ньому вчаться діти? А яке страшне подвір я, сарай...Да .Як можна там працювати,вчитися? Про яку освіту говорити в таких умовах? А в нашій громаді ще є багато таких "храмів наук"? А взагалі ця так названа школа потрібна? Через пару років знову двері потрібно буде міняти. Дійсно,а чому було не зробити металопластикові? А чому за такі тисячі не робити добросовісно? Питань безліч. Жаль,звичайно,що стільки років чекали поки виділять і поміняють двері, а зробили таку шару. Жааах...Я вважаю, що майстра "притягнути" і заставити переробити і залишок грошей віддати.
 • Гость: А в тому і прикол, що у жахливому стані цеї стайні і у встановлені дверей (мені чомусь здається, що ці "нові" двері вже свій срок відслужили у якихось інших дверних пройомах) винні саме банда карлітоса і абрамчукчи, а крайніми зроблять майстра який не міг зробити з г*вна кафнєтку.
 • Гость: Все де появляється і до чого доторкається Абрамчукча покривається дуже вкликим смородом.Зверніть увагу скільки грошей з громади викидають на Банилів .Так виходить що там ніби нема і не було сільського голови не було бюджету бо кругом розруха.То що цей нікудишній бездарь робить на посаді заступника?Деребан і тільки деребан.
 • Гость: Да, ви правильно розумієте. Дерибан і тільки дерибан - ось ціна господарника і господарності. карлійчуки ліпше знають де вкрасти на дверях. Можна було ті двері зробили в Банилові в два рази дешевше. Але би відкат не дали.
 • Гость: А МОЖЕ Б МІСЬКА РАДА В СТОРОЖИНЕЦЬ.ІНФО ПРОІНФОРМУВАЛА ГРОМАДУ СКІЛЬКИ ГРОШЕЙ І НА ЯКІ ЦІЛІ ВИТРАЧЕНО ПО КОЖНОМУ СЕЛУ І ПО СТОРОЖИНЦЮ ОКРЕМО. ЯК ВАМ ТАКА ПРОПОЗИЦІЯ, ДМИТРО МИКОЛАЙОВИЧ?
 • Балінов Дмитро: По кожному селу не готовий сказати, а ось про витрати ми писати будемо. Можливо, це буде третя частина розслідування. Є великий об'єм інформації з відкритих джерел, всього біля 2,4 тис. транзакцій. Спробуємо розкласти по поличках.
 • Гость: Сам ти ДЕРЕБАН.Зроби ти стільки як зробив він.
 • Гость: А чи знаєте ви, читачі,що Банилів одне із найбільших сіл за територією і населенням в громаді? Хоч наше село" тупікове"( так на сходці села назвав голова держадміністраціі пан Бартош),але наше село в конкурсі зайняло 1 м. в області і 3 м. в державі.Так, напривеликий жаль є в жахливому стані старі будівлі села які потребують великого, капітального ремонту. Це дана початкова школа і лікарня.А що зробив Бартош "обнімаючи" свою посаду для села в якому живе його родина? Багато турбувався про село? А школи якраз належали ім (держадміністраціі).Чому в такому стані передали в громаду? З своіх плечей зсунули і плещуть в долоні.
 • Гость: "ТУПІК"- вулиця провулок, що не мають наскрізьного проходу, проїзду. це зі словника.У вашому випадку останнє село перед горами. кожна грамотна людина це знає. Не шукайте на гі..і шкварки.
 • Гость: Я НЕ ХОЧУ НІКОГО ОБРАЖАТИ, Я НЕ ЗНАЮ В ЯКИХ КОНКУРСАХ ЗАЙМАЛО ПЕРШІ МІСЦЯ ВАШЕ СЕЛО, Я ЗНАЮ, ЩО В СВІЙ ЧАС В КОНКУРСІ НА ЗРАЗКОВИЙ НАСЕЛЕНИЙ ПУНКТ ПЕРШЕ МІСЦЕ ЗАЙМАЛО І КОМАРІВЦІ, І ПАНКА, І ЗРУБ-КОМАРІВЦІ. Я ЗА ТЕ, ЩОБ КОШТИ ГРОМАДИ РОЗПОДІЛЯЛИСЯ ПРОПОРЦІОНАЛЬНО КІЛЬКОСТІ НАСЕЛЕННЯ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ. ПОВІРТЕ, ЩО В КОЖНОМУ З СІЛ Є ОБ'ЄКТИ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ КАПІТАЛОВКЛАДЕНЬ. І КУДИ БУЛИ ВКЛАДЕНІ ГРОШОВІ ВИНАГОРОДИ ЗА ПРИЗОВІ МІСЦЯ, ЯКІ , ЯК МЕНІ ВІДОМО, БУЛИ НЕ МАЛІ. ВИБАЧТЕ, ПРИЧОМУ ТУТ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ, ДЕ ВАШІ КОШТИ З МІСЦЕВИХ ЗБОРІВ. НЕ СЕКРЕТ, ЩО У ВАС БУЛИ Й ПЕРЕВИКОНАННЯ ДОХІДНОЇ ЧАСТИНИ. АЛЕ , ЩОБ В ТАКИХ САРАЯХ ВЧИЛИСЯ ДІТИ 21 СТОЛІТТЯ?
 • Гость: Мой Іване не говори дурниць. Ви жителі села винні в тім, що такий бардак у вас. купа пілорам купа підпри\мців і нездалі не до чого. Сором за такі школи, за такі клуби, дороги. Сиділи і мовчали б .
 • Гость: Двері дорогі тому що вони зроблені з того ясеня що колись спилили в парку Юність. Довго сушили його і тому так дорого.
 • Гость: В Німеччині таких шкіл нема, бо у Меркель нема таких віл, хатів і дач,( в інтернеті можна подивитись її житло) про машини і годі говорити... У нас таких шкіл і лікарень ще багато бо у наших чиновників з бюджету крадуться гроші на їхні хатинки-школи і двох. і трьохповерхові, а народ за них голосує бо нібито це приклад великої господарності. І дуже мало хто вміє оцінити, що працюючи навіть і 20 років поспіль за заробітну плату сім"я не може такого маєтку збудувати, бо ще потрібно харчуватись, одягатись, навчати дітей, лікуватись і ін. от і маємо те, що маємо.
 • Гость: У 21 СТ. СРАААМ ТАКИМ ШКОЛАМ! РОЗВАЛИТИ, А НЕ РЕМОНТУВАТИ. СЬОГОДНІШНІ УЧНІ МАЮТЬ НАВЧАТИСЯ В СУЧАСНИХ ШКОЛАХ ( ПРОСТОРИХ КЛАСАХ, З СПОРТЗАЛОМ, ІДАЛЬНЕЮ). ДУМАЮ, ЩО УЧНІ ЦІЄІ ШКОЛИ ОБДІЛЕНІ ЦИХ УМОВ. А ЧОМУ ФОТОГРАФ НЕ СФОТКАВ КЛАСИ? ЩОБ МОЖНА БУЛО ГЛЯНУТИ. ВОНИ ТЕЖ В ТАКОМУ ЖАХЛИВОМУ СТАНІ? А ВЧИТЕЛІ ДАНОІ "ШКОЛИ" ЧОМУ НЕ БИЛИ НА СПОЛОХ, А ДЕ БАТЬКИ? ЯК ДІТЕЙ ВОДИТИ ДО ТАКОІ АВАРІЙНОІ ШКОЛИ? В ЦЕНТРІ СЕЛА Є Ж ГІМНАЗІЯ. Я СВОЮ ДИТИНУ ДО ТАКОГО " ХРАМУ НАУК" НІКОЛИ Б НЕ ДАЛА!
 • Гость: Коні не винні. Фірман п'яний
 • Гость: На тому хуторі це Рівня проживають і працюють самі головні злодії в Банилові родина Штефюків і родина Петращуків.Скільки ці хапуги помогли для села?Але найбільша біда у селі це бездарний хапуга Абрамчук.Бо він все життя на роботі робив на себе на свій карман.От ті всі злодії у селі йому башляли щоб хати собі будував.А файне село занепало.
 • Гость: Дуже соромно за такі будівлі.Невже в таких розвалюхах,де на голову падає глина, можно навчати та виховувати дітей? В такій самій лікарні в селі лікували людей там у віконних рамах в дири можно руку просунути.підлога зовсім зогнила.На стадіоні як згоріла споруда то 10років не знайшли пару кубів лісу аби ремонт зробити.Коло сільради в центрі навіть плоту нема.Зато ми мали фест гонорового голову села Абрамчука який не дивився на ці дрібниці.Саме головне він вгатив більше 300тис грн у ремонт сільради і у свій кабінет заодно і у хаті не слабий ремонт зробив.Інтересно що він у міській раді рішає?Шо він у міському господарстві розуміє як він у селі ніхрена не зробив крім свого інтересу.
 • Гость: Да, Антонович тобі митися уже не треба. Бач які люди.Не люди, а людиська( не всі звичайно),але ворогів маєш вдосталь.Чому ніхто не скаже як ти 7 років іздив всіма судами які тільки є ,щоб відсудити сільську раду для села.А скільки це коштів...Бо в жодному селі не віддали іі під пай . Але де,друже, ті хати що ти набудував? Я знаю, що це не правда. Просто лиють грязь.Може менше старайся, не тягни на той Банилів , а то як бачиш банилівчани не цінять. Ніхто з писаків не питає, а чи на все кошти є? Я тобі не заздрю.Тримайся!
 • Гость: Діти Штефюків у таких щколах не вчаться. Вони всі з 1 класу вчаться в гімназіі.
 • Гость: А де ж начальник освіти, куди дивиться? Де директор школи, так само? довели школу, не заздрю учням! та такої розвалюхи і після війни не було. Начальника освіти гнати, директора наказати, а цих фінансистів та майстрів привести до відповідальності. Зараз у садочку біля прокуратури дах криють, то там теж потрібно все перевірити. Стару покрівлю, шифер уже розтаскують по домам. Моя сусідка Марія Бартош то тягає відра з помиями великі по 2 в день, рано і ввечері, що цікаво діти їдять! Тепер шифер таскає, а потім продавати буде. Каже що завідуюча дозволила, а шифер ще в нормальному стані могли би потерпілим людям віддати. Напевно ММ у курсі а може з його дозволу стару покрівлю розтаскують бо на новій міська рада руки погріє.
 • Гость: Сусід ти дурень за тобою плаче психушка Не знаю хто така Марія Бартош але ти ставиш дурне питання що ідять діти! то по твоєму діти ідять помиї які тягає М.Бартош. Ти просто долбо*об
 • Denis Denis: Ото ''добре'', що є на кого звалити всю відповідальність... А ні в кого не виникає питання, що до утворення громади ці будівлі були в такому самому стані??? Не могли вони стати такими за декілька місяців. І вони не були на балансі сільської ради,а відповідала за них адміністрація (точніше відділ освіти). Чому не запитати керівництво адміністрації? Чому ніхто не згадує за директора школи? Хіба це не її ''володіння'', і не вона повинна в першу чергу відповідати? А навіщо? Знайшли на кого звалити? І дивно - немає фото зсередини... Напевно тому, що там ситуація значно краща( так, не найсучасніший варіант класу —просто чисто, охайно, є комп'ютер і все необхідне шкільне приладдя). Однак, у автора інша мета статті , лише облити брудом. І виникає інше питання... кому це потрібно???
 • Гость: Тебе не смущає, що на тих дверях ВКРАЛИ 50 тис. гривень? Твій же абрамчук акт виконаних робіт підписував. Яка разніца, чиї школи були - зараз могли б зробити вже той ремонт. Але всім пох.
 • Denis Denis: Він такий самий мій, як і Ваш. Просто За двері, згідний - те що зроблено нікуди не годиться. Але й вішати на нього гріхи усіх теж неправильно. Мова ж у статті йде не тільки про двері, а й про загальний стан школи. А облили, самі знаєте чим, його одного. Всі, інші - ''белые и пушистые".
 • Гость: Не всі білі і пухнасті .Але цей наглий боров Абрамчук добре знає скільки у Банилові є столярів які можуть зробити дуже добрі двері і набагато дешевше .Але на документах видко його підпис.То виходить що він знав чого підписує таку липу.ТОчно шукав де украсти. От такий наглец.І не треба захищати.
 • Гость: Про Абрамчука такую ересь могут писать только какие-то моральные инвалиды. Где он построил дома? Какой такой шикарный ремонт в доме он сделал? Ерунду не мелите шавки. Антоновичу желаю здоровья и обращать поменьше внимания на этих писак. Собака лает, а караван идет.
 • Гость: ахаха.. хахаха.. хаха... хахаххаха.. бл*ть... хахаха.. іди нх
 • Гость: Про Абрамчука такую ересь могут писать только какие-то моральные инвалиды. Где он построил дома? Какой такой шикарный ремонт в доме он сделал? Ерунду не мелите шавки. Антоновичу желаю здоровья и обращать поменьше внимания на этих писак. Собака лает, а караван идет.
 • Гость: У Банилові є така собі колишня тракторна бригада а до неї примикає чудова земельна ділянка.Ту ділянку ясна річ ніхто не міг получити під план бо не можно було.І тільки Антонович знайшов лазейку прихватив земельку і уже на тій землі побудував прекрасний будиночок ясна справа шо хата оформлена не на нього він правила знає добре він же мент. А ще варто пошукати а скільки земельки прихватив цей аферюга і ставочок і ще багато цікавого.
 • Гость: Отвечу словами классика. " Схаменiться! Будьте люди, бо Лихо вам буде!" Т. Шевченко Хорошо знаю Юру Марфюка и как он строил тот "прекрасний будиночок". И сколько лет он его строил и еще не достроил.
 • Балінов Дмитро: Дуже змістовно. Не зловживайте спамом.
 • Гость: Корупційні схеми всюди. Так у садку в меню пишуть для батьків одне: наприклад каша гречнєва з котлетою, а дають замість гречки ячку. Що дорожче гречка чи ячка? Харчування сплановують для батьків одне а дітям дають інше. Правильно у садочку №2 комірник пішла у відпустку а заміняє її не завгосп а медсестра, яка сама складає меню, сама виписує і сама списує. Все під контролем завідуючої яка сама в цій корупційній доходній схемі і зацікавлена. Клас! А ви говорите про двері, шифер -тут харчування дітей. Да і спитаємо чому не контролює цей процес голова громади, депутати, бугалтерія, начальник освіти, санстанція. Мала прийти санстанція і чомусь не прийшла. Знову корупція, бо мабуть вже все заплатили і торбочку віднесли пану Мишковському.
 • Гость: А батьки не мали би це контролювати? Чиї там діти? карлійчука, мишковського, завідуючої чи ваші, батьків? Будете чекати, пока хтось зреагує? Пока ваші діти їдять там непоймишо?
 • Гость: Дійсно, а як санстанція допускає, щоб в таких умовах вчилися діти. А вода там є? А діти харчуються? Чи відбулися зміни за час оприлюднення цих фото? ДІМА БАЛІНОВ просимо до 1 вересня повторно зробити фото цієі "школи".Будь ласка.
 • Гость: А що батьки! Скільки скарг і анонімок, да анонімок бо боїмося що на дітях все відобразиться писали, ніхто і не перевірив. Скільки коштів збирають з батьків хто перевірив куди йдуть. Завідуюча прозвітувала перед своїми батьками і все, і то все те що вона говорила у звіті далеко того нема, водичка. Та існують же органи які мають цим займатися, контролем. Хтось тут казав про Гакмана, що він чесний та порядний. Сміх тай годі. Знайшли порядного. Він лише на черзі дітей скільки наживається, пропихає тих хто йому хабаря дає, а ті хто в черзі чомусь з 30 стає 64.Впевнена в тому що і завідуючі йому відстьогують бо теж добрі хабарі беруть, тому і такий беспредєл. А на цих школах ремонтах він що немає своєї долі. Акт прийому робіт без його відома ніхто не підписує. На дверях, вікнах, дахах він добре має. Чого він так дуже перся знову у начальники до громади, бо знає що добре корито, хоча він по образованію-лісник, еколог, а не педагог.