Понеділок, Лютий 19
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Своїм – усе, чужим – закони. Розслідування (частина ІІІ)

Статті
Напис на будівлі, де розміщений земельний відділ Сторожинецької міської ради

Як один з механізмів забезпечення демократичного вектору розвитку громади декларувалося запровадження конкурсів на заміщення вакантних посад, яких в громаді після формування було декілька десятків.

На офіційному сайті Сторожинецької міської ради та на сторінках Сторожинець.Інфо викладалися оголошення, інколи писали про проведення конкурсів. В загальному – одні “здобутки та перемоги”. Конкурсний відбір пройшли земельники, бухгалтери, фінансисти, юристи та багато інших працівників міської ради.

Але не всі. На початку року був оголошений конкурс на заміщення вакатної посади начальника відділу житлово-комунального господарства, благоустрою та інфраструктури Сторожинецької міської ради.

В результаті ніхто відбір не хотів пройти, тому конкурс не відбувся. В березні конкурс був знову оголошений і знову жодної кандидатури! Невже ніхто не хотів приміряти на себе роль начальника цього важливого для благоустрою міста та громади відділу? Насправді, ні. Але про це трохи нижче. 

Конкурс у травні оголосили ще раз.

Ось тоді почалися незрозумілі інсинуації – попри декларування відкритості, чесності та прозорості, конкурс був відмінений головою громади Миколою Карлійчуком.

Потрібно відразу сказати, щоб мене потім не звинувачували в заангажованості або конфлікті інтересів – про відміну конкурсного відбору 18 травня повідомили депутату міської ради Миколі Гаврилюку, який хотів подати документи на цей конкурс. Можливо, саме тому ця історія і стала мені відомою, оскільки прозорістю роботи наша міська рада не відрізняється.

Розпорядження про відміну конкурсу було підписане 15 травня та опубліковане на сайті міської ради 18 травня. Так поспішали викласти на сайт, що за три дні навіть не встигли підписи зібрати.

В самому документі була велика кількість відсилок до нормативно-правових актів, які, нібито, давали право голові громади видати розпорядження про відміну конкурсу.

З бажанням розібратися в ситуації, виявив, що єдиною підставою для відміни конкурсу є зміна штатного розпису та ліквідація посади, на яку був оголошений конкурс.

Скориставшись Законом України “Про статус депутатів місцевих рад”, написав на ім’я міського голови депутатську вимогу, де пояснив, що бачу порушення законності в таких діях міського голови, та просив пояснити, що ж відбувається і чим керувався апарат міської ради, погоджуючи, а голова – підписуючи дане розпорядження.

22 травня приблизно так мені і відписали – конкурс скасували через заплановане об’єднання двох відділів – містобудування та житлово-комунального.

Забули тільки, що зміни в штатний розпис вносяться сесією, а не одноосібно міським головою чи будь-яким посадовцем міської ради. Планування – плануванням, а конкурс повинен був відбутися, і за його результатами особа, що пройшла відбір, мала бути зарахована до кадрового резерву.

До сесії на той момент залишалося біля двох тижнів – вона була призначена на 8 червня.

Сесія пройшла, депутати ліквідували два відділи, створивши замість них один – містобудування, архітектури та ЖКГ.

Маючи чітке відчуття, що десь мене “нагріли” і відділ житлово-комунального господарства якийсь “зачарований” в міській раді, але таки вирішивши дограти до кінця, деякий час після сесії (23 червня) знову пишу “негатив”, тобто звернення до міського голови з проханням пояснити, чому досі не оголошений конкурс на посаду начальника вже новоствореного відділу.

Відписка була шедевральною – мало того, що не відповіли на питання, так ще й чітко натякнули, що “керівник органу місцевого самоврядування” рішення про оголошення конкурсу не приймав, і коли приймати буде – ніхто не знає.

Виявилося, що не до всіх призначень на посади діють демократичні та прозорі принципи – інколи, навіть за наявності вакантної посади, конкурс “не потрібен”.

Звичайно, як депутат міської ради, я знаю, хто знаходився на посаді в.о. начальника відділу житлово-комунального господарства, а потім вже на посаді в.о. начальника новоствореного відділу.

Щоб не бути голослівним, написав до міської ради інформаційний запит з проханням відповісти, хто і скільки знаходився на цих посадах, та скільки грошей отримав за “позаконкурсну” роботу.

У відповіді мені вказали, що на посаді з 1.01.2017 по 13.06.2017 року (більше півроку!!!) знаходився Ілля Карлійчук, депутат міської ради, в минулій каденції – заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, тобто особа, наближена до найвищого керівника громади. Працювали вони разом ще тоді, коли Ілля Васильович був начальником Сторожинецького ЖКГ.

За півроку він заробив 31 тис. грн. та не пройшов конкурсного відбору. В чомусь і завдяки діям його старшого однофамільця. На новій посаді в.о. начальника новоствореного відділу за півмісяця зарплата склала 5,2 тис. грн. 

Злі язики кажуть, що без Іллі Васильовича не приймається жодне рішення по житлово-комунальному господарству, і поза очі називають його “куратором” ЖКГ при міській раді, але я не можу це стверджувати. Принаймні, майже всі договори та акти виконаних робіт, які ми отримали від міської ради за інформаційним запитом, ним візовані.

Молодого спеціаліста Сергія Шелєміна призначили виконуючим обов’язки виконуючого обов’язки (sic!!!) після того, як Ілля Васильович потрапив до лікарні за станом здоров’я.

Я не можу оцінювати професійні якості Іллі Васильовича, можливо він прекрасний спеціаліст та господарник, який у важку хвилину може підкласти міцне плече вже літньому, але бадьорому голові громади. В такому випадку пройти конкурсний відбір – це як “два пальці”. Аурел Сирбу, наприклад, конкурс на посаду начальника юридичного відділу пройшов.

Найбільш цинічно така поведінка міського голови виглядає на фоні все гучніших дзвіночків: “скорочення!”. Старости вже бурхливо в кулуарах обговорюють ініціативу міської ради почати “економити” саме з персоналу старостатів, а депутати на засіданнях комісій бачили в порядку денному питання про “оптимізацію штатів”.

Чомусь, що б ми не будували, виходить постійно “радянський колгосп”. На мою думку, потрібно відходити від манери популістської радянської системи керування, яка передбачала розподіл прав та обов’язків разом з винагородою в ручному режимі, “рівняйлявку” в найгіршому розумінні, кулуарщину та кумовство, коли керівник цінував лише особисту відданість та підлабузництво, а не принциповість та професіоналізм.

На моє особисте переконання – при такому шляху немає майбутнього. Я привів приклад лобіювання інтересів однієї особи іншою особою, коли шість місяців без оголошення конкурсу виплачується заробітна плата за рахунок громади особі, яка двічі не хотіла пройти конкурсний відбір, а на третій раз “старший” цей конкурс просто відмінив.. І це лише один приклад, а скільки їх є насправді?

Конкурс на посаду начальника відділу містобудування, архітектури, ЖКГ, транспорту, благоустрою та інфраструктури Сторожинецької міської ради станом на сьогодні не оголошений. Відділ було створено рішенням сесії ще 8 червня.

До речі, в Інтернеті досі сперечаються, хто автор фрази “Своїм – усе, чужим – закони” – іспанський генерал Франко чи латиноамериканський диктатор Стресснер. Але, в принципі, її скоро можна буде викарбовувати на камені біля міської ради.

Балінов Д.М., депутат Сторожинецької міської ради

Від редакції: готові опублікувати на Сторожинець.Інфо бачення керівництва міста, депутатів, членів виконкому, громадськості щодо цієї та інших ситуацій. Контакти вказані внизу сторінки.

Магазин Водолій
 • Гость: Ох, Дмитре Миколайовичу, ну й молодець же ти!!! Не дарма я голосував за тебе!!! Я знав, що цей ЦИРК з висвітленням усієї "подноготної" буде. Я не промахнувся. Хоч ти там у МР, вродє, і свій, але пишеш файно. Дивись, аби Карло десь тебе у "подворотні" не відгупав))))) Короче, стаття твоя принесла мені масу задоволення!!!
 • Гость: Микола Миколайович у Вас не має випадково посади НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ КОСМОНАВТИКИ Я, з великим задоволенням поміняю своє прізвище на Карлійчук, та кожен ранок буду Вам доповідати як космічні кораблі бороздят простори великого театру всього на всього за 5 тисяч у місяць.
 • Гость: Собот, дозвольте поправку, за півмісяця 5,2 тис. грн.
 • Гость: Интересно, как этот Гаврилюк планировал или планирует выиграть конкурс на должность, если победитель в конкурсе на вакантную должность в этом составе горсовета определяется исключительно Карлийчуком Н.Н. ? До сих пор кадровая политика исключительно в руках председателя. До сих пор в горсовете ничего без воли Карлийчука не решалось. А какой-то Гаврилик хочет там что-то поменять... Интрига, понимаете. Это уже становится интересным.
 • Гость: Хотілось би побачити на цій посаді любе нове пріизвище людини, яка має освіту, яку у місті знають як порядну людину, або нічого про неї не знають по темі корупції чи злодійства, ну лиш би вже не той Ілля .
 • Гость: Та Карлос здасть всіх, лиш би менший братік був на посаді іменно в ЖКГ. Странно, шо злі язики не розказали автору, шо малий Карлійчук то не просто якийсь начальник відділу ЖКГ, а ще й кошельок Карлійчука старшого.
 • Гость: От і треба гнатати тих кошельків в шию, як кажуть, всім миром, минули вже їх часи!
 • Гость: То таке створіння, що присмоктувалось десь завжди і тянуло й тянуло для себе.
 • Гость: За часів карлійчуків йде планомірне знищення підприємства Сторожинецький ЖКГ, як ви думаєте, чому тільки меньший карлийчук став директорм ЖКГ справи пішли все гірше ? Йде тихенька прихватизація водопроводу Сторожинця. Робиться все щоб показати нездатність підприємства утримувати водокачку і водопроводи. Не здивуюсь, як що одного ранку прокинемось, а водопровід вже імені карлійчуків. От тоді дорогі містяни почешетеся. Його просто ліквідують по ростій банальній причині, ці люди ніколи нічого своїми руками не робили, тільки крали і за союза, і за неньки України.
 • Гость: Які конкурси, люди??? Цей позор треба знімати і висвітлювати на сайті. Так мало б бути, якби....Не домовленості.Я приймала участь, але нізким не домовлялася, і начальником не стала, натомість людина, яка списала декілька речень з інтернету .пройшла конкурс.
 • Гость: Судячи з твого правопису того і не стала. (Зразу начальником)
 • Балінов Дмитро: Хто мав би знімати і на якому сайті висвітлювати?
 • Гость: Якби в ідеалі- організатор конкурсів. Для прозорості. Але ви всі дорослі люди, їм це нада?
 • Гость: Якшо захоче Карлос , то Ілля на посаді в ЖКГ буде , навіть через шпарку пролізе, або протягнуть. Бо вони свої і їм усьо можна.
 • Гость: Мафія не вмирає.Всі себе пригадайте під час виборів.Ми всі разом привели цю бригаду і дали їм можливість деребанити.Хотілося би знати і я думаю, що потрібно зробити публічний запит і цю інформацію надрукувати.Дуже буде цікаво яку винагороду получають а точніше скільки грошей вигрібають з наших кишень оці мерзотники.
 • Гость: дофіга. і судя по всьому, зарплати їм дуже мало.
 • Гость: Чим бочка настояна тим вона ібуде смердіти скільки би ви її не відмивали.Карлійчук був і лишається великим смердючим СОВКОМ.Він не може думати по сучасному він просто не розуміє нових реалій.От то він собі і набрав команду часів СОВКА бо лиш ці старі старпери перед ним тіпа на колінах.А мер у них в очах має бути тіпа великий начальник.Але для нас всіх це справжня чума бо всі ці старпери дуже вправні хабарники і цю справу вони вони знають як робити. Подивіться на цих прохвостів Карлійчук меньший злодій номер один у лісгоспі. Абрамчук все життя з полочкою на дорозі брив водіїв а потім у Банилові організував справжню мафію. Сирбу це особливо одаренний тіп корупціонер .Матейчук все життя за дуже щедрі подяки відмазував від армії і вивозив хлопців за границю.після тяжкої роботи купив пів Сторожинця а тепер хоче влади ну і тд.
 • Гость: О.такі вони всі. В освіті Гакман так само тільки знає робити відкати та хабарі брати. Такого козла ще знайти треба. Тому він і підійшов Карлосу. Навіщо Стрілецький, він буде відстоювати по господарські працівника який гарно працює а не той хто хабаря більше дасть. Гакман довів освіту до самого низького рівня. Сторожинецька громада упала на самий низ.Матейчку та Карлійчук хоч послухали директорів шкіл якої вони думки з приводу начальника освіти і зробили б висновки про його репутацію та розум. Його навіть ніколи не застанеш у кабінеті, він як наркоша лише торчить біля магазину пє каву та обкурюється, потім очки бігають туди-сюди.
 • Гость: Вони там таке враження що всі обкурені.А ви для початку з Карлійчуком поговоріть і оцініть чи він в адекваті?.Може Матейчук для вас і авторитет щоб він давав оцінку начальнику відділу освіти? Але для вчителів вони всі дуже далекі від освіти і не мають ніякого поняття як функціонують школи.
 • Гость: А що, Гакману не можна давати оцінку? Мав нагоду чути як Гакману виписували. І до речі все правильно. Чув що шукають кандидатуру на нового начальника освіти.
 • Гость: А чим Гакман поганий. Що правду в очі каже. Чесний, справедливий і не бере хабарів. Чи нам таких не треба. А подавайте хапугу Стрілецького, який гроші брав і за роботу і за медалі, по 2000 доларів. А сам зробив собі пенсію і жінці по 5000 гривень. Хто з учителів має таку пенсію в області. Коли робив учителем, то бідував і їхав на заробітки, як став директором, то має дві квартири в Чернівцях. машини,бус. А занедбана школа на Рівні то плоди його господарювання.Зате дома все глянц, бо техпрацівники школи садили городи, сапали, рихтували плоти, рубаали дрова які вкрав з школи і чистили туалети. ОТ ГОСПОДАР. А Гакману давайте оцінку, якщо треба,бо не помиляється лише той, хто не працює.
 • Гость: Дай Боже здоровя тому хто це написав. Бо Стрілецький крав із школи шо міг. Як він стане начальником то Сторожинецькі школи будуть як у нас у Рівні. А вчителі до нього додому будуть їхати на працю, чистити туалети.
 • Гость: Да. Уже і Стрілецького згадали. А хто наступний. Обгадити мастаки. Краще б кожен займався своею справою.
 • Гость: Отакі ви всі. Рота закриваєте. А наша школа є і стоїть така обдерта без ремонтів.А люди яких заставляв Стрілецький чистити туалети живі і здорові.То на якому боці правда?
 • Гость: Стрілецький родич і кум Абрамчука тому він його тягне до громади. Крутили в селі а тепер хочуть крутити в громаді. Отак і працюють пенсіонери. Ясно, своїм - усе, чужим - закон.
 • Гость: Та які вони родичі? Абрамчук з Новоселиці,а Стрілецький з Заставни.І що вони крутили в селі?
 • Гость: А жінки їхні банилівські і близька родина.
 • Гость: Навіщо конкурси? Треба брати людей по контракту. Відпрацював півроку, рік, нічого не зробив або накрався нахімічив з грошиками все папа! Так з усіма керуючими зробити,тоді буде порядок. А конкурси це щоб хабарі текли у кишені та брати, сестри, куми свати були при владі та на посадах. Ще навели б порядок з старими працівниками. Як може працювати з дітьми людина якій вже за 65 ато і за 70. Що такі люди можуть зробити для дітей? Вони мислять по старому, де які нові технології чи умови? Сторожинецький район на другому місті в області по працюванню пенсіонерів в освіті. Ви проведіть статистику скільки завідуючих директорів педагогів працює такого віку. Люди молоді немають де працювати а ці відбувають строк і лише зарплату беруть.З ким можна вивести район на зразкове місце? Куди дивиться начальник освіти? так само по іншим сферам. Понабирали своїх і довели нас до ручки.
 • Гость: Перепрошую, Хто Вас довів до ручки? А Ви чому йшли, до тієї ручки?. Дякувати треба Сторожинець - інфо, що хоч якась віддушина є. Збирайтеся йдіть до мера вимагайте змін в житті громади, чи вважаєте, що мер сам все зробить?. Чи прийде добрий дядя, їм начхати на нас.
 • Гость: Так-так до ручки доводять за мовчазної вашої згоди! Бо кожен займає позицію- аби лиш мене не зачепили. Дорогенькі у кожного в житті настають часи, коли треба твердо відстояти свої погляди, своє розуміння, стати за справедливість, виступити проти хамства, злодійства чи хабарництва. Отож гуртуйтесь і дійте, а цей сайт в допомогу вам, оприлюднить ваші дії.
 • Гость: Пенсіонерам працювати надав право Гройсман і його уряд. А до чого тут Гакман. Навіть у громаді все начальство пенсіонери. Нашо їх вибирали.Риба гниє з голови.
 • Гость: Та Я вдячний Сторожинець інфо і особисто Дмитру. Він МОЛОДЕЦЬ, що хоч щось ми знаємо провсе що твориться в районі. Я про керовників та депутатів які мовчать якби гівна в рот понабирали.
 • Балінов Дмитро: Дякую, але Сторожинець.Інфо - це не тільки і не стільки мій особистий проект. Нас багато, до нас долучаються небайдужі жителі району, і це радує =) Дякуємо за підтримку і за те, що ви з нами!
 • Гость: Ви не праві. Наш депутат Тамара Костянтинівна працює .Вона в рот г...а не набрала. Ось як так звану школу прославила на х. РІВНЯ. АЛЕ ЧИ БУДЕ ТОЛК З ЦЬОГО.
 • Гость: Да, але добре було б якби наш депутат, Тамара, займалася ще і своєю роботою. А то на папері "море" гуртків, але жодний не працює.