Неділя, Лютий 18
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Бібліотека і молодь: пошук, ідеї, майстерність, співпраця

Нещодавно у районній бібліотеці відбувся черговий семінар бібліотекарів району на тему “Бібліотека і молодь: пошук, ідеї, майстерність, співпраця”. На заході порушувалися проблеми сучасної молоді: низький рівень життя, шлюбно-сімейні проблеми, поганий стан здоров’я, зростання соціальних відхилень, втрата ідеалів та роль книги і бібліотеки у вирішенні цих проблем.

З інформацією по темі семінару виступила начальник служби у справах дітей Сторожинецької РДА Косован Н.М. Консультації надали директор Сторожинецької ЦБС Лугина І.Г., методист Радченко І.А., провідний бібліотекар Цурик М.І.

Практична частина семінару була присвячена районному етапу конкурсу “Бібліотека – перший крок до успіху”, де 16 бібліотек представили слайд-презентації в різних номінаціях, а саме: 13 бібліотек – в номінації “Моє бібліотечне портфоліо”, одна бібліотека – «Моя бібліотека у віртуальному просторі» (с. Банилів-Підгірний), ще одна – «Я захищаю свій проект» (с. Нижні Петрівці), «Неординарний масовий захід» (с. Ропча). Всі представлені роботи вразили високим рівнем професіоналізму, індивідуальним творчим стилем, інноваційним підходом до розкриття теми.

Далі бібліотекарі здійснили фаховий візит до бібліотеки-філії №30 в село Старі Бросківці на хутір Черешенька, де всі ознайомились з досвідом її роботи та взяли участь у годині дозвілля «Квітуй у піснях, словах і добрих справах, чарівна молодість моя».

Програма заходу передбачала зустріч з активними читачами бібліотеки Анастасією Кривко та Павлом Чікалом, які розповіли про своє знайомство з бібліотекою та роль книги у їх житті.

Майстер-клас з образотворчого мистецтва провела вчителька місцевої школи з трудового навчання Браткевич Лариса Костянтинівна. Її роботи – живописні картини, витинанки, вироби декоративно-прикладного мистецтва ручної роботи – завжди вражають своєю неповторністю.

Всіх присутніх на заході зачарував виступ отця Валеріана з родиною, їхні духовні і народні пісні – справжній скарб, який кріпить нашу віру, дух і тіло.

 

 

Магазин Водолій
  • Денис Семенюк: Цитата: "На заході порушувалися проблеми сучасної молоді: низький рівень життя, шлюбно-сімейні проблеми, поганий стан здоров’я, зростання соціальних відхилень, втрата ідеалів та роль книги і бібліотеки у вирішенні цих проблем." А що про це дізналась "сучасна молодь"? Де ті представники молоді? Для кого розповідалось? Чи не варто такі заходи робити масовими (як приклад у РНБК) із запрошеннямп "сучасної молоді"? Бібліотекарі розповідають бібліотекарям про роль книги у вирішенні проблем? Який зміст? Судячи з фото - це виглядало, як звичайний плановий семінар для галочки. Може я в чомусь помиляюсь, але виглядає це все сумно та непотрібно.
  • Гость: Бібліотекарі живуть для бібліотекарів...
  • Гость: Я не бібліотекар, але відвідую заходи, які проводяться у бібліотеці. Мені цікаво, а що ви майже Петро знаєте про заходи, які проводить бібліотека?
  • Гость: Семінар проводився для бібліотекарів району, які потім будуть використовувати на практиці різні форми роботи у своїх бібліотеках в селах, а для молоді існують інші заходи, де потрібна їхня присутність, а ще проведено районний етап конкурсу бібліотек про їх досвіди роботи у різних номінаціях. Не забувайте, якщо вам Денис щось нецікаво та непотрібно, то це не означає, що всі такі.
  • Денис Семенюк: Якби мені було не цікаво, то я би не коментував. Я люблю читати книги, проте роблю це вдома. Якщо книга дуже цікава, то купую. Інакше читаю онлайн. "а для молоді існують інші заходи, де потрібна їхня присутність". Приведіть приклади? З відомого мені, лише приїзд братів Капранових... Я не хотів нікого образити. Просто висловив свою думку. Якби такі заходи були масові та рекламувались, то думаю знайшлись би охочі прийняти участь чи просто послухати. Думаю нічого секретного у таких семінарах немає. Активні читачі бібліотеки - це добре, а можливі нові читачі - ще краще. Чи не так? :-)