Неділя, Лютий 18
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Жителі Банилова-Підгірного протестували через поліцейський пост в селі

Поліцейський пост, який і став причиною конфлікту

Вчора, 1 вересня 2017 року, в селі Банилів-Підгірний Сторожинецького району жителі протестували проти поліцейського поста, який стояв протягом декількох місяців на перехресті доріг до хутора Гільча та хутора Кошелівка.

Селяни висловлювали багато претензій до роботи правоохоронців, а каталізатором зборів громади стало затримання поліцією гужової підводи з дровами та проведення кількагодинних слідчих дій щодо її керманича.

Гужова підвода з дровами, яку затримала поліція

На місці, де стояла поліцейська автівка, зібралося біля півтори сотні банилівчан, які вимагали зустрічі з керівництвом району.

Після годинного очікування, до людей прибув начальник Сторожинецького районного відділу поліції Іон Шалар та перший заступник голови РДА Діана Ковальчук. Трохи пізніше приїхав директор Сторожинецький держлісгоспу Ігор Беленчук.

Жителі вимагали у керівника районної поліції прибрати поліцейський пост, аргументуючи це тим, що правоохоронці не тільки перевіряють лісовози з деревиною, а й зупиняють легковий транспорт або гужові підводи, обшукуючи речі та інколи з увімкненими сиренами вночі їдуть селом.

В свою чергу начальник поліції запевняв, що пост там знаходиться на абсолютно законних підставах і, якщо хтось вважає, що його права були порушені, він може оскаржити дії поліції у встановленому законом порядку. Також очільник районної поліції повідомив, що у разі підтвердження фактів некоректного поводження районних поліцейських, до них будуть застосовані жорсткі дисциплінарні міри.

Після кількагодинної дискусії, під час якої звучали звинувачення в незаконній діяльності, “кришуванні”, засміченні території тощо, селяни силою виштовхали поліцейський автомобіль на декілька сотень метрів від місця його дислокації.

На підмогу районним поліцейським прибуло декілька екіпажів з обласного центру та цілий мікроавтобус з поліцією. Обласні правоохоронці досить довго спілкувалися з присутніми, роз’яснюючи свою позицію. Банилівчани ж твердо стояли на вимозі прибрати поліцейський патруль та розташувати його в іншому місці.

Одна з жительок Банилова-Підгірного запросила начальника районної поліції до себе додому та показала, що вона живе зовсім не багато з дитиною-інвалідом, і єдиною можливістю заготовити на зиму дров є їх збір в лісі. Однак, після того, як поліція затримала підводу з дровами, вона боїться, що не зможе до холодів забезпечити себе паливом.

Кількагодинні перемовини закінчилися тим, що було заплановано зібрати у понеділок, 4 вересня 2017 року, о 14:00 сходку села на тому самому місці.

Люди написали заяву на ім’я начальника Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області Сергія Пілігріма з проханням прибрати поліцейський пост та мотивацією, чому саме він їм заважає.

Збір підписів проти поліцейського поста в селі

Зібрані жителями Банилова-Підгірного підписи під зверненням

Звернення передали обласним правоохоронцям, після чого ще декілька годин люди спілкувалися з поліцією, так і не дійшовши спільної думки. Поліцейський автомобіль залишився на місці.

Магазин Водолій
  • Гость: Більшого дибілізму я іще не читав ) чому одразу не написати в листі , що вот так і так не можемо красти ліс бо заважає поліція і все...
  • Гость: А якщо він дійсно назбирав дрова у річці?
  • Гость: Ну це капєц! Патруль заважає! Куди так можна докотитись? Якщо дійсно є якісь протиправні дії з боку правоохоронців, треба вирішувати в правовому полі, але коли машини патрулюють населені пункти це потрібно вітати. Ну а дрова, що на підводі, навряд чи просто в лісі збирались, кожен "збере" таку підводу то у нас лісів не залишиться.
  • Гость: Кожен лісовоз має відчитатися перед начальником міліції, бо це його особистий інтерес а вот підвода це є самий великий злочинець на якого можна завести кримінальну справу
  • Гость: Так про це потрібно було писати в зверненні, а якщо є факти, їх оприлюднюйте, а не бастуйте проти патруля бо це ганьба на всю Україну, чому так дружно не зібрались проти лісовоза? Чому не перекрили дорогу жодному лісовозу?
  • Маша Иванова: Перший заступник голови РДА говорила, що пост повинен бути, а ось брат голови РДА Василь Бартош, схоже, іншої думки. (Фото з відкритої групи в вайбері) Треба самого голову запитати, а то получається або бардак на роботі, або в сім'ї...
  • Гость: Це ж треба було накинути гімна на вентилятор майже в три часа ночі