Понеділок, Лютий 19
Білий Ангел - Центр яскравих подій

В мерії радилися, як оптимізувати чисельність працівників міської ради

Вчора, 13 вересня 2017 року, в Сторожинецькій мерії відбулося перше засідання комісії щодо оптимізації штатів міської ради. Рішення про формування цієї комісії було прийняте сесією на початку серпня.

Членам комісії продемонстрували типовий штатний розпис міської ради з середнім розміром заробітної плати працівників.

При натискуванні на зображення воно відкриється у збільшеному розмірі

Після обговорення комісійно було дано декілька доручень на підготовку інформації для аналізу і прийнято рішення зібрати засідання наступного тижня для продовження роботи.

Магазин Водолій
  • Гость: Оленюк! респект вам, але має бути толк від піднятого вами питання, приміщення ратуші і нетільки заповнені нахлібниками, які живуть на горбі народу.
  • Гость: Шановні члени комісії, попросіть Добру В. щоб вона пояснила порядок складання кошторису видатків бюджетних установ, зокрема по коду оплати праці. При рохрахунку річної потреби враховуються всі обов'язкові платежі згідно штатного розкладу (оклад, ранг, вислуга, особливі досягнення, інші надбавки (секретність, мови, тощо) плюс відпускні і матеріальна винагорода по кожному працівнику. До цієї загальної суми, підбитої по всіх працівниках, додається 25 відсотків фонду преміювання. Все. 25%. Не 60%, і не 75. Якщо зекономили фонд, комусь недоплатили, недоукомплектували штат, будь-ласка, за рахунок цього платіть більше, а так, вибачте - посуньтесь. На держбюджеті таке ніколи не прокатить, а місцеві бюджети - чому б ні, самі вирішуємо, самі голосуємо, самі додаємо коштів. Доречі посеред року проводяться індексації харплат, а це не означає що має переглядатись фонд, а мають виплачуватись за рахунок отих додаткових 25%.
  • Гость: До компетентності та бажання працювати п.Доброї дуже багато запитань. Вона і в РФУ, і райраді не дуже напрягалась. Ось переводити стрілки вона великий мастак.
  • Гость: І ще. Не шукайте справедливості у розмірах зарплат. Зокрема у суді помічник чи секретар отримає зарплату на рівні прибиральниці, при тому виконує майже всю роботу. А суддя за місяць отримує більше, ніж помічник за рік. А середня то "температура по лікарні" хороша. Держбюджетники в більшості своїй не знають такого поняття як премія, адже їм тих 25 відсотків не додають, щось поглинає інднексація, а решта премію виписують собі керівники та наближені, іноді працівникі передпенсійного віку. А прості клерки, для яких, між іншим, зарплата і являється єдиним джерелом доходів, сидять виключно на обов'язкових виплатах, з яких ще папір купують, картриджі заправляють і на нарадах чи семінарах в область їдуть. Зовсім інша картина склалась в тих держбюджетників, де є ліві доходи і за зарплатою можна і не ходити: екологічна інспекція, управління лісового господарства, митниця та ще кілька. Там премії також можуть сягати і по 200 відсотків, адже є звідки взяти ліві гроші в кінці року і відвезти на Київ. А там чиновнику в Мінфіні не шкода віддати мільйон зверху туда чи сюда. Він однаково розписує мільярди передбачені на зарплати і не зі своєї кишені. Приблизно так, як наші місцеві ділили 11 мільйонів субвенцію. (тут аналогію я привожу в плані суб'єктивізму рішень, а не отримання окремих матеріальних зисків). А один лишній мільон на зарплату для колективу у 20-30 чоловік -добре підспорьє. Гроші йдуть до тих, хто їх має. Отак і живем. Так і виходить: чому бідний - бо дурний, чому дурний - бо бідний.
  • Гость: Щоб не допускати таких речей, потрібно зробити критерії оцінки ефективності роботи працівників (щоб правильно преміювати). Для діловода - кількість вхідних-вихідних документів, для водія - кількість проїханих кілометрів, для земельника - кількість зібраних грошей і т.д. Як оцінювати ефективність роботи бухгалтера або заступника голови? Ефективність роботи старости? Це треба робити, але як? Може ви порадите?
  • Гость: Стосовно оцінки роботи заступників голови думаю все просто: відповідно до ефективності роботи підрозділів (галузей), якими вони курують. Премію нарахувати ім середню з поміж усіх працівників підрозділів, якими курує. І не допускати ситуацію, коли спеціалісту із зарплатою у 3000 грн.нарахують 25% або 700 грн., а заступнику із зарплатою 9000 грн. - 75% або 7000 грн. Тоді він буде зацікавлений тримати на роботі хороших спеціалістів (хоча де ви бачили, щоб хороші спеціалісти йшли на державну службу при теперишньому і попередньому ставленні до них з боку держави) а не сина кума, брата, свата. Преміі збільшіть за рахунок недоукомплектування штатів. Є люди, що мають бажання і фізичні можливості виконати роботу колеги, що звільнився або пішла в декрет чи на пенсію. Не набирайте нових, діліть ці кошти і обов'язки між колегами у вигляді преміі. Стосовно водіів в мене взагалі інша думка. В Європі немає такого поняття, як водій службовоі машини (хіба у президента), швидкоі допомоги або сміттєвоза. Лікар швидкоі включає сірену і іде на виклик. Якщо є необхідність бути в салоні біля пацієнта, медична сестра сідає за кермо автомобіля швидкоі і з відповідними попереджуючими сигналами іде далі. Працівник, що збирає сміття, кинув його в кузов, мітлу біля себе в кабіну, і проіхав метрів 20, знов убрав, кинув, і далі проіхав. Це входить в іхні обов'язки, тому в них і зарплати відповідні, а в нас штати роздуті і зарплати ніякі.
  • Гость: Підтримую повністю. 1 Необхідно зважити на те, що ми громада 2. Голова громади карлійчук. 3. Якщо ми не візьмемося всі разом, через пару років взагалі будемо збиратися на пачку цигарів всією громадою.
  • Гость: Не потрібно придумувати велосипед,. його давно придумали, є розроблені функціональні посадові обов"язки, їх повинні виконувати спеціалісти та чиновники, для них таких премій не передбачено, бо саме є передбачено різні надбавки за те, за се(у коментарі вище перечислено), а тому це вони самі собі любимим нараховують. Премії передбачені для категорій, що виконують роботи на кшталт норм, які сприяють доходам. а "спеціалістів" ,які тупо перерозподіляють бюджетні кошти, які виконують паперову роботу, від яких не залежить жодний показник у бюджеті у нашій громаді давайте не премії по 70% нараховувати, давайте зразу героя праці присвоїмо.Ганьба!
  • Гость: Яка складність на напруженість цікаво у методистів з центру надання методичної допомоги, якщо вони навіть своїх обовязків не виконують. Навчальний рік а допомоги ніякої. ходять одна поза одну, папірці перекладають. Нехай прозвітують що за вересень вони подали ознайомили з чим. У них одна тільки фраза ви знаходьте нові знахідки а ми будемо допомагати розвивати. А може вже пора самим знаходити нові знахідки подавати інформацію а прості педагоги будуть їх розвивати та впроваджувати. Оце дармоїди сидять а зарплата у них нехіла!!!