В Банилові-Підгірному провели урок юного патріота “Мандри до козацьких скарбів” та свято “Козацькому роду нема переводу”

За Дніпровими порогами,
За південними дорогами,
За степами, за широкими,
Наші прадіди жили.

Мали січ козацьку славную,
Цінували волю вільную.
Україну свою рідну,
Як зіницю берегли.

14 жовтня українці святкували одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України. Усі вони дуже взаємопов’язані й виникали послідовно.

До Дня українського козацтва та Дня захисника України, бібліотекарі села Банилів-Підгірний організували і провели  заходи: урок юного патріота “Мандри до козацьких скарбів”, свято “Козацькому роду нема переводу”.

Для тих, хто захоплюється історією своєї держави, для постійних відвідувачів та гостей була оформлена книжкова виставка “Козацькому роду нема переводу”, присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького, їх державній діяльності.

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

На початку свята бібліотекар Нагорська Оксана Володимирівна розповіла всім присутнім про традиції святкування дня Покрови в Україні, а потім на свято завітали малі козачата,  які розповіли про славні козацькі традиції.

Ми маленькі козачата,
Станем справжніми людьми.
Ми кохаєм рідну пісню,
Україну любим ми.

Всім присутнім цікаво було дізнатись: хто такі запорожці та як ставали ними, про героїчні звитяги козаків, їх походи, побут та звичаї. Маленьких козачат зацікавила література про легендарних отаманів Богдана Хмельницького та Івана Сірка, а особливо їм сподобалась запропонована Оксаною Володимирівною збірка Тараса Каляндрука “Дітям про козаків”.

Та яке свято без пісні? Учасники свята співали пісні “Їхав козак за Дунай”, “Розпрягайте, хлопці, коні”, “Ой у лузі червона калина”, завзято обговорювали січові порядки, відповідали на запитання вікторини “Ой, Січ-мати”, яку провела бібліотекар Коваль Тетяна Павлівна, та розгадували загадки на кмітливість.

Оленка Порчук звернулась в молитві до Божої Матері і попросила щоб захистила Україну від ворога , щоб оберігала всіх українців від лиха, дала всім здоров’я та щастя. Захід пройшов в дусі патріотизму та почуття гідності за наших видатних предків.

Категорія: Дозвілля Культура
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ