В Сторожинці урочисто відзначили День Гідності та Свободи

Сьогодні, 21 листопада 2017 року, в Сторожинці біля пам’ятної стели “Герої Підгір’я” урочисто відзначили День Гідності та Свободи.

На день, коли розпочалася Помаранчева революція та Революція гідності, свято було встановлене Указом Президента України з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору”.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Біля меморіальної стели “Герої Підгір’я” відбулася урочиста частина, у якій взяли участь представники РДА та райради, міської ради, представники підприємств, організацій та установ, учні шкіл, жителі та гості району.

Тих, хто героїчно поліг на столичному Майдані Незалежності, вшанували хвилиною мовчання. До стели “Герої Підгір’я” поклали квіти.

Категорія: Важливо Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ