Сторожинецькі лісівники зберегли і зберігатимуть праліси

З метою збереження карпатських пралісів, державні лісогосподарські підприємства, підпорядковані Чернівецькому обласному управлінню лісомисливського господарства, на виконання листа Державного агентства лісових ресурсів України призупинили видачу лісорубних квитків на проведення будь-якого виду рубок на ділянках, які відповідають попередньому визначенню пралісу та квазіпралісу.

Перелік земельних ділянок з такими лісами визначено відповідно до методики, розробленої WWF в Україні разом з Інститутом екології Карпат НАН України, Науково-дослідним інститутом гірського лісництва та іншими науковими організаціями.

У Чернівецькій області карпатські гірські праліси вчені зазначених установ та громадських організацій ідентифікували, зокрема, у держлісфонді Сторожинецького держлісгоспу.

Як наголошують координатори лісових проектів WWF (Всесвітній фонд дикої природи), Карпати України – єдиний регіон у Європі, де збереглися залишки справжніх непорушених центрально-європейських лісів. Потрібно наголосити, що ці унікальні ліси, яка мають історичну і природну цінність не тільки для Європи, але й для всього світу, збережені завдяки українським, зокрема, буковинським лісівникам.

Так, на території держлісфонду ДП «Сторожинецьке ЛГ» вчені наразі виділили 463,8 га пралісів та старовікових лісів, здебільшого на території Красноїльського, Лаурського та Гільчанського лісництв.

«Переважна їх більшість вже входить у природно-заповідний фонд, у тому числі  загальнодержавного значення, з відповідним охоронним статусом. Ми суворо дотримуємося правил ведення лісівничих заходів на території об’єктів ПЗФ, включно із забороною усіх видів рубок, – зазначає головний лісничий Сторожинецького лісгоспу Василь Романюк. – Це засвідчено міжнародним сертифікатом з лісоуправління  міжнародної Лісової наглядової ради FSC, який наше лісогосподарське підприємство отримало у 2013 році».

Принагідно зазначимо, що на території держлісфонду державних лісогосподарських підприємств, підвідомчих ЧОУЛМГ, виділено 124 об’єкти ПЗФ загальною площею понад 78 тис га, що становить 32% території держлісфонду та 75% від площі всього природно-заповідного фонду області. Серед них – пам’ятки природи і заказники місцевого та загальнодержавного значення, ландшафтні парки, заповідні урочища.

Загальна площа ділянок в Карпатах з пралісами та старовіковими лісами (квазіпралісами) у лісгоспах, підпорядкованих ДАЛРУ, за попередніми даними сягає понад 59 тис. га. Мораторій на проведення в цих лісах лісозаготівельних робіт діятиме до офіційного вирішення питання про їхній статус.

31 серпня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат». Документом визначено поняття «природні ліси», «праліси», «квазіпраліси» та встановлено особливий правовий режим їх збереження та охорони.

Рішення ДАЛРУ про призупинення лісогосподарських заходів у пралісах та квазіпралісах стосується Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Категорія: Новини району
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ