«Пам’ять про минуле». В Старій Жадові вшанували пам’ять партизанів і підпільників часів Другої Світової війни

Ніхто не забутий.
На попіл ніхто не згорів:
Солдатські портрети
На вишитих крилах пливуть…
І доки є пам’ять в людей і живуть матері,
Допоки й сини,
Що спіткнулись об кулі, живуть!

В бібліотеці №1 села Стара Жадова вшанували героїчний подвиг уславлених партизанів і підпільників Другої Світової війни.

30 жовтня 2001 року Указом Президента України « …на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їх пам’яті…» було встановлене щорічне відзначення Дня партизанської слави – 22 вересня.

День партизанської слави збігається з початком героїчної підпільно-партизанської боротьби з нацистськими загарбниками.

Це свято є найдорожчим для всіх добровільних учасників підпільно-партизанського руху в Україні в роки війни, воно яскраво відбиває і навіки утверджує непохитну волю, відважність кожного, хто в тилу ворога самовіддано захищав Батьківщину.

Про історію партизанської слави розповіли бібліотекар Грицюк Н.Я., та директор Народного дому Флорескул О.Ю., з метою розширити знання учнів про героїв Другої світової війни, зокрема українських партизанів, які разом із основними воєнними силами знищували ворога в тилу; формувати патріотичні почуття гордості за співвітчизників, які під час тяжких випробувань для країни не залишилися осторонь, а захищали свій народ від нацистських окупантів; ушанувати пам’ять тих, хто загинув у Другій світовій війні; сприяти пробудженню бажання вивчати історію своєї держави, берегти її традиції, уболівати за майбутнє країни, виховувати в учнів повагу до героїчних подвигів співвітчизників.

Також бібліотекарем Грицюк Н.Я було проведено бібліографічний огляд книжкової виставки під гаслом «Пам’ять про минуле»

“Героїчні подвиги партизан у пам’яті народу будуть жити вічно, недаремно для вшанування держава встановила День партизанської слави.

Сьогодні ми низько схиляємо голови перед світлою пам яттю тих, хто нехтуючи смерть, зупинив фашистську навалу ціною власного життя.

Наш обов’язок – згадувати про них не тільки в свята, а кожного дня пам’ятати про тих, хто кував цю перемогу, хто загинув у цій страшній війні.

Нехай День партизанської слави передається з покоління в покоління і надалі, нехай зберігає у наших серцях такі поняття як Батьківщина, честь, обов’язок і пам’ять” – зазначили на заході.

За мене, за тебе, за всю Батьківщину,
Хто фронтом звитяги йшов поруч з тобою,
Боровся з фашизмом, тоді партизанив
І ворога нищив героєм незнаним.
Згадай їх усіх, замордованих, вбитих,
І гідно живи їх життям недожитим!

Категорія: Новини району Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ