Сторожинецьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області здійснює свою роботу, керуючись Законами України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, у питаннях ведення бухгалтерського обліку Законами України “Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні”, Кодексом Законів про працю України, Податковим кодексом України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами та розпорядженнями виконавчої дирекції Фонду, постановами правління Фонду, наказами ДКСУ.
Станом на 1 січня 2019 року у Сторожинецькому відділенні управління на обліку перебували 5468 страхувальників, із них 838 – юридичні особи та 4630 – фізичні особи-підприємці.
Відповідно до “Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням”, затвердженого постановою правління Фонду від 16.11.2011 № 56, за 2018 рік звіт по коштах Фонду за формою 4-ФСС з ТВП здали 150 страхувальників.
За звітний період страхувальниками подано 789 заяв-розрахунків на суму 9745,68 тис. гривень.
На матеріальне забезпечення та соціальні послуги за 2018 рік виплачено 9572,89 тис. грн, в тому числі:
- допомога по тимчасовій непрацездатності в сумі 4402,24 тис. грн;
- допомога по вагітності та пологах у сумі 4720,10 тис. грн;
- допомога на поховання в сумі 24,60 тис. грн;
- оплата лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань у сумі 425,95 тис. гривень.
На оплату страхових виплат за 2018 рік профінансовано 2058,54 тис. грн, в тому числі:
- щомісячні страхові виплати в разі часткової або повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого, в сумі 1610,90 тис. грн;
- щомісячні страхові виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника, в сумі 233,98 тис. грн;
- страхові виплати одноразової допомоги членам сім’ї потерпілого (в разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві) в сумі 176,2 тис. грн;
- допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності в сумі 37,46 тис. гривень.
На оплату страхових витрат на медичну та соціальну допомогу за 2018 рік виплачено 37,06 тис. грн, в тому числі:
- витрати на лікування потерпілих на виробництві та їх медичну реабілітацію склали 23,27 тис. грн;
- витрати на санаторно-курортне лікування 13,44 тис. грн;
- компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та транспортне обслуговування осіб з інвалідністю – 0,35 тис. гривень.
За 2018 рік Сторожинецьким відділенням управління відповідно до нового Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 13.07.2017 № 39, укладено 32 договори на реабілітаційне лікування застрахованих осіб та членів їх сімей на суму 425,95 тис. гривень.
Протягом 2018 року застраховані особи пройшли реабілітаційне лікування за рахунок коштів Фонду у 9 санаторно-курортних закладах. Найбільше користуються попитом такі санаторії:
- 1. ДП «СКК «Моршинкурорт» (санаторії «Черемош», «Лаванда», «Перлина Прикарпаття»).
- 2. Санаторій «Лісова пісня» (Волинська обл.).
- 3. Санаторій «Миргород» ПрАТ «Миргородкурорт».
Крім цього, реабілітаційне лікування застраховані особи пройшли ще в таких закладах: санаторій «Алмаз» (Львівська обл.), санаторій «Карпати» (Закарпатська обл.), санаторій «Хмільник» (Вінницька обл.), санаторій «Авангард» (Вінницька обл.).
Вибір санаторно-курортного закладу здійснювався безпосередньо застрахованими особами.
Відповідно до профілів медичної реабілітації захворювання найбільше випадків є за такими профілями:
- Нейрореабілітація: підгострий період інсультів – 7 осіб.
- Нейрореабілітація: підгострий період черепно-мозкових травм – 1 особа.
- М’язово-скелетна реабілітація: підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті – 12 осіб.
- М’язово-скелетна реабілітація: ревматологічні захворювання – 4 особи.
- Кардіо-пульмонарна реабілітація: підгострий період захворювань легень – 1 особа.
- Кардіо-пульмонарна реабілітація: цукровий діабет – 1 особа.
- Інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на органах травлення – 2 особи.
- Інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на органах сечостатевої системи – 3 особи.
- Інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах – 1 особа.
Начальник Сторожинецького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області І. Паладій