TAKING TOO LONG?
CLICK/TAP HERE TO CLOSE LOADING SCREEN.
...завантаження...
GRILL

Педагоги ЦДЮТ обговорили створення сприятливих умов для емоційного розвитку та формування творчо мислячої особистості

Нещодавно педагоги Центру дитячої та юнацької творчості взяли участь у психолого-педагогічному семінарі-практикумі для обговорення питань зі створення емоційно-комфортних умов для роботи у колективі, сприятливих умов для збереження психічного здоров’я вихованця, батьків, педагогів ЦДЮТ, створення системи цілісного вивчення кожної особистості, члена навчально-виховного процесу ЦДЮТ.

Психологічний клімат – емоційний настрій колективу, який відображає стосунки, що склалися між його членами. Все наше свідоме життя так чи інакше проходить у стосунках з іншими людьми. Давно помічено, що людина у групі поводиться не так, як на самоті.

Група впливає на особу в більшості випадків позитивно. В умовах групи підвищується витривалість до больових відчуттів, знижується чутливість до шумів приблизно на 30%. У групі виявляють­ся такі соціально-психологічні явища, як наслідування, навіювання, “психологічне зараження”, спільні групові емоції. Тут відбуваються ті соціально-психологічні явища, від яких залежить емоційне самопочуття та емоційний клімат всього колективу.

У житті кожного педагогічного колективу виникає незліченна кількість ситуацій, які можуть потягти за собою певне зру­шення в психологічній атмосфері. Соціально-психологічний клімат може і повинен бути результатом цілеспрямованої роботи керівника і всього колективу.

Одним з напрямів, що допомагають створенню сприятливого психологічного клімату у ЦДЮТ є організація педпрацівників  на основі їхньої психологічної сумісності, під якою розуміється психологічна близькість колег, взаємна симпатія, схожість їхніх характерів, спільність інтересів та нахилів.

Єдність інтересів, взаємодопомога в педагогічному колективі відіграє величезну роль у ставленні людей один до одного, створюють “настрій ” у взаєминах. Часто цій важливій обставині не надають серйозного значення.

Створення сприятливого соціально-психологічного клімату передбачає подолання тих бар’єрів психічної напруженості, які можуть виникнути в процесі спілкування між людьми. Особливу роль серед усіх інших факторів формування соціально-психологічного клімату відіграють стосунки керівництва і підлеглих, весь комплекс функцій, що виконується керівником.

Перевантаження педагогів заважає їм задовольняти потреби у саморозвитку, а падіння рівня життя спричиняє нервозність, зростання тривожності. Це висуває нові вимоги до особистості педагога.

Читайте також:  Сторожинецький Центр дитячо-юнацької творчості оголошує набір учнів

Враховуючи вищезазначене, у 2018-2019 навчальному році, в ЦДЮТ почала працювати «Школа психологічної допомоги для педагогічних працівників».

Цикл занять — це тренінги спілкування, особистісного зростання та соціальної адаптації.

Завдання:

  • сприяти пізнанню себе, своїх сильних сторін;
  • розвивати почуття власної гідності;
  • розвивати вміння долати хвилювання в різних умовах і ситуаціях;
  • розвивати вміння успішно реалізовувати себе в поведінці та діяльності.

Основні методи тренінгу: групова дискусія, рольові ігри, методи арт-терапії.

Джерело: заступник директора з НВР ЦДЮТ О. Паладій

Категорія: Дозвілля
ЄВРОНАФТА
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ

095 51 95 867
066 368 05 92

[email protected]

м. Сторожинець, вул. І. Вільде, 2

Розміщення реклами
096 596 26 74
099 257 58 26

АРХІВ