Школярі Красноїльської гімназії разом з вчителями і лісівниками прибрали сміття з берегів Серетеля

Нещодавно, в рамках оголошеної Державним агентством лісових ресурсів України акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», учні Красноїльської гімназії разом з вчителями, лісової охороною Красноїльського лісництва, спеціалістами лісового відділу ДП «Сторожинецьке ЛГ» провели прибирання берегів річки Серетель, що якраз межує з територією Красноїльська і землями держлісфонду.

«Спасибі лісівникам, особисто головному лісничому Сторожинецького лісгоспу Василю Костянтиновичу Романюку, що організували для дітей такий потрібний захід, забезпечили нас рукавичками, пакетами для збору сміття ще й красивою формою. Сьогоднішній день і добрі справи, до яких ми долучаємося, об’єднують нашу гімназію з усіма навчальними закладами країни, які так само беруть участь у Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», – зазначає вчителька гімназії Олена Мітрик.

Лісничий Красноїльського лісництва Микола Гринчук потурбувався також про транспорт, яким пакети зі сміттям (а їх були чимало) відвезли на сміттєзвалище.

«Такі акції вчать дітей виказувати свою любов і повагу до природи конкретними суспільно корисними справами щодо її збереження, – каже інженер лісових культур ДП «Сторожинецьке ЛГ» Вадим Яковишин. – Школярі потім закликають рідних, сусідів, однолітків не смітити на природі, дотримуватись чистоти під час відпочинку на свіжому повітрі».

«Довкола нашого селища гарні ліси і гори, чудові краєвиди, сюди їде багато охочих відпочити, у тому числі і до Серетеля з його чистою водою. Ми дуже просимо усіх відпочиваючих забирати після себе сміття, бути культурними людьми. Бо залишені пакети, склянки, консервні бляшанки не просто забруднюють природу. Рознесені вітром, вони можуть спричинити важкі поранення лісовим птахам і звірині», – кажуть школярі.

Після акції лісівники подякували дітям за роботу і запросили їх до солодкого столу зі смаколиками.

«Як тільки сходить сніг, усі лісництва нашого лісгоспу працюють над благоустроєм держлісфонду, наводимо порядок у лісових масивах, у садибах біля кордонів, довкола контор лісництв, – розповідає головний лісничий Василь Романюк. – Також упорядковуємо рекреаційні пункти, створюємо у лісі нові місця відпочинку для туристів і відпочивальників, де обов’язково є спеціальні ємності, пакети для збору сміття. Встановлюємо тематичні аншлаги, які нагадують про необхідність дотримуватися чистоти у лісі».

Щорічна Всеукраїнська акція Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках» традиційно стартувала 21 березня, у Міжнародний день лісів. Цього року він проходить під девізом «Ліси та освіта» з меседжем «Учись любити ліс».

Під час акції лісівники залучають шкільну та студентську молодь, зокрема, до посадки лісу, упорядкування і прибирання лісових масивів.

Джерело: ДП «Сторожинецьке ЛГ»

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ

[email protected]

м. Сторожинець, вул. І. Вільде, 2

 

АРХІВ