Діджиталізація по-сторожинецьки

Сьогодні в Сторожинці іде дощ. Він не такий сильний, як це було під час стихійного лиха. Граду немає. 

Чому ці прописні речі так важливі сьогодні для сторожинчан? Бо більше двох тисяч родин постраждали внаслідок стихійного лиха, а жодної системної допомоги наша громада від Уряду так і  не отримала. І винні в цьому – чиновники, які не бачать болі людей і не роблять свою роботу нормально. 

Я розповім Вам, шановні cторожинчани, дуже прикру і сумну історію про наших чиновників. Щоб не бути звинуваченим у “зрадонагнітанні”, я підкріплю її документами.

Отже з моменту градобою пройшов майже місяць. Наші люди, не чекаючи від держави допомоги, в першу чергу, зайнялися своїми покрівлями.

Хто мав гроші – одразу взявся за ремонт. Хтось – взяв кредит чи попросив про допомогу родичів із закордону. Хтось організував волонтерів, щоб кожен постраждалий зміг мати хоча б теоретичну надію, хоча б на часткове фінансування. 

Хтось (і таких більшість з тих більше двох тисяч родин, що постраждали) не має можливості і приречені боятися кожного дощу чи снігу, який може завдати їх помешканню непоправної шкоди…

Деякі працівники ОТГ та ЖКГ героїчно працювали і працюють день і ніч. Деякі – як завжди…

Знаєте, що сталося після того, як Чернівецька обласна рада, а відразу за нею Сторожинецька міська рада звернулася до Кабінету Міністрів і Президента по допомогу у ліквідації наслідків градобою? 

Листи-звернення дійшли до Кабміну за 4 дні. 19 серпня в київських кабінетах папери отримали, 20 – зреагували і 21 серпня лист-відповідь від Кабінету Міністрів отримали у Чернівецькій ОДА. 

Знаєте, скільки треба було часу, щоб оту відповідь від Кабміну (у якій просили уточнити суму завданих збитків, суму витрачених коштів та ПОТРЕБУ В КОШТАХ) доправити до Сторожинецької міської ради?

[minidivider color=”orange” width=”20%”]

Від Чернівецької ОДА до Сторожинецької РДА лист йшов 9 (ДЕВ’ЯТЬ) днів.

[minidivider color=”orange” width=”20%”]

20 кілометрів. За 9 днів. Облдержадміністрація направила лист до РДА аж 30 серпня. 21 отримала, 30 направила. РДА отримала лист (де, нагадаю, Кабмін просив суму збитків і потребу в коштах) 31 серпня!

[minidivider color=”orange” width=”20%”]

І, УВАГА, від Сторожинецької РДА до Сторожинецької міської ради лист йшов 16 днів.

[minidivider color=”orange” width=”20%”]

Більше двох тижнів знадобилося РДА, щоб таки доставити листа, де Кабмін просив уточнити, скільки збитків та скільки треба коштів, до мерії.

Отож, Кабінет Міністрів обробив листа і запросив уточнення за 1 день (sic!!!), а нашим обласним і районним можновладцям знадобилося аж 25 (двадцять п’ять) днів, щоб доставити прохання київської влади до сторожинецької влади. Їз цих 25 днів – 16 днів лист переходив Центральний майдан Незалежності у Сторожинці.

[minidivider color=”orange” width=”20%”]

Звичайно, якісь свої встановлені законом 30 днів вони не перевищили. Чого спішити? Чи не так?

[minidivider color=”orange” width=”20%”]

І начхати, що люди чекають реакції, що люди чекають допомоги, що йдуть холоди, а у місті ще сотні неперекритих дахів, що підрядники “під чесне слово” перекрили школи і решту соціальних об’єктів? 

Я пишу цей текст сьогодні – 17 вересня. Градобій був 34 дні тому. І аж сьогодні ШАНОВНИЙ міський голова Сторожинця таки сподобився виїхати до Києва особисто. 

Окремо – про новообраного народного депутата Заремського. Згідно його біографії дізнаємось, що шановний Максим Валентинович з липні 2013 року працював завідувачем сектору з питань надзвичайних ситуацій Кіцманської райдержадміністрації.

А у 2015 році почав працювати в Управлінні цивільного захисту населення Чернівецької ОДА де очолив відділ планування, оперативного чергування зв’язку та оповіщення. 

[minidivider color=”orange” width=”20%”]

Наче сама доля відкривала перед новопредставленим депутатом можливість героїчно, як Бетмену, проявити себе в екстремальній, надзвичайній ситуації, але – ніт. 

[minidivider color=”orange” width=”20%”]

Шановний нардеп, на окрузі якого сталось стихійне лихо, палець о палець не ударив, щоб допомогти своїм виборцям. “Дав задню”, як кажуть.  

Ясно, що сторожинчанам не потрібен був би його накачаний ЗЕбіцепс для зняття побитого градом шиферу в першій школі.

Бажано було б зробити те, що ми очікуємо від свого народного депутата – системної допомоги на рівні Уряду і Верховної ради. Цього нема. І, скоріше за все, вже не буде.

Особисто я маю два пояснення ситуації з майже місячним діджитально-героїчним проходженням листа Уряду до громади:

Перше. Чиновники – ідіоти і дегенерати.

Друге. Це робилось спеціально.

І оскільки називати чиновників ОДА і РДА ідіотами і дегенератами не можна (і я на це, однозначно, ніколи не піду!), я схиляюсь до другої позиції.

P.S. Якби ми жили в нормальній країні, то “по-доброму” стало б звільнити усіх цих чинуш, які місто, постраждале від надзвичайного градобою, і тисячі людей поставили в заручники своєї некомпетентності чи злого умислу. Але ми вибрали свій власний шлях…

P.P.S. Критикуєш – пропонуй! Пропоную в рамках кампанії діджиталізації в Чернівецькій області прекрасну інновацію. Нам всього то треба повернутися до практики використання поштових голубів, які гарно себе зарекомендували під час Франко-Пруської війни 1870–1871 років. 

Тим більше, що в Сторожинецькій ОТГ є видатний любитель голубів, який буде ставитися до них з більшою любов’ю, ніж до своїх пропащих виборців.

Михайло Шморгун

Категорія: Важливо Статті Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ