Центр нового об’єднаного району – Вижниця, а не Сторожинець?

У Чернівецькій ОДА відбулося засідання міжвідомчої робочої групи, яка готує пропозиції для Кабміну щодо нового адміністративно-територіального устрою області.

На засіданні було проголосовано за проект майбутнього територіального устрою Чернівецької області у складі трьох адміністративних районів.

До складу одного з них має увійти Сторожинецький, Вижницький та Путильський район і його центром робоча група пропонує визначити Вижницю.

Такий факт обурив керівників громад Сторожинецького району і вони написали спільне звернення до Міністра розвитку громад та територій України Олени Бабак.

В листі очільники Сторожинецької, Великокучурівської, Красноїльської і Чудейської громади просять Міністра від імені жителів Сторожинецького району не брати до уваги рішення робочої групи Чернівецької ОДА, оскільки вважають його непрозорим та непродуманим.

[minidivider color=”orange” width=”20%”]

Раніше, 16 серпня, віце-прем’єр міністр України Геннадій Зубко опублікував Проект адміністративно-територіального устрою Чернівецької області субрегіонального рівня, де центром об’єднаного району був Сторожинець.

Чому так сталося, що міжвідомча робоча група Чернівецької ОДА запропонувала зробити центром нового об’єднаного району Вижницю – наразі не відомо.

Як нам вдалося дізнатися, за Сторожинець в якості центру виступили тільки 6 членів робочої групи. Представників громад Сторожинеччини про проведення засідання не повідомили.

[minidivider color=”orange” width=”20%”]

Треба зазначити, що центр нового об’єднаного району та центр Госпітального округу – це різні речі і вони не обов’язково повинні збігатися.

У січні 2019 року сторожинчани влаштували флеш-моб #СторожинецНеСело, під час якого обвалили рейтинг сторінки Чернівецької ОДА у Фейсбуці.

Приводом до цього стала можливість визначення центром Західного госпітального округу Вижницю, а не Сторожинець. Тоді вдалося позицію сторожинчан відстояти і Госпітальна рада затвердила центром госпітального округу саме наше місто.

Зараз у медиків знову виникають сумніви, чи не “переграється” ситуація на користь сусіднього райцентру, оскільки в жодних нормативних документах Кабінету Міністрів центр госпітального округу прямо не вказаний.

Категорія: Важливо Новини району
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ