TAKING TOO LONG?
CLICK/TAP HERE TO CLOSE LOADING SCREEN.
...завантаження...

Скільки заробляють у міській раді?

Авторська стаття

Останнім часом Сторожинецьку громаду стрясають скандали, найчастіше пов’язані з “оптимізацією штатної чисельності” (тобто скороченням) працівників як самої мерії, так і її закладів – то “бібліотекарів треба оптимізувати”, то учителям недоплачують 13 зарплату, то сторожів у школах звільняють і так далі.

Взявши на озброєння Єдиний веб-портал використання публічних коштів spending.gov.ua (E-data), я трохи розібрався в структурі витрат на зарплату тих, хто працює у Сторожинецькій громаді за бюджетний кошт.

Tyre Center Сторожинець

Для аналізу вибрав фактично виплачені у 2019 році міською радою кошти.

Загалом міська рада виплатила “на руки” людям 120,7 млн. грн. Тут і надалі мова буде йти тільки про “чисту” заробітну плату, без врахування податків.

Буде багато графіків з короткими поясненнями. Спеціально робив щомісячну розбивку, щоб було зрозуміло деякі тенденції.

Це структура щомісячних витрат на апарат міської ради. За 2019 рік працівники ратуші та старостатів заробили 13,3 мільйона гривень. Є характерне підвищення виплат у літній період відпусток, а також дуже характерний стрибок у грудні – певно, це передноворічні премії.

Бібліотеки, які належать до громади, заробили набагато менше – 1 мільйон гривень, при чому “передноворічного” стрибка виплат не було.

Управління бухгалтерського обліку обійшлося платникам податків громади у 1,04 мільйона гривень. Як бачимо – є збільшення виплат саме у кінці року. Забігаючи наперед, зазначу, що таке різке підвищення виплат перед новим роком є тільки у працівників Управління бухгалтерського обліку та, відповідно, апарату мерії.

Значною статтею витрат на заробітну плату є дошкільні навчальні заклади. Загалом за 2019 рік працівники ДНЗ громади отримали 17,4 мільйона гривень заробітної плати.

Наприкінці 2019 року громада прийняла від районної ради ряд закладів. Зокрема, ДЮСШ. Виплата зарплати з бюджету ОТГ відбувалася тільки у листопаді та грудні. Загальна сума – 148 тисяч гривень.

На проведення громадських робіт міська рада витратила 242 тисячі гривень. Що це за роботи – мені не відомо.

Інклюзивно-ресурсний центр, який піклується проблемами дітей з особливими потребами, був відкритий у Сторожинці весною минулого року. Кошти на заробітну плату працівників ІРЦ йдуть з державного бюджету, але у структуру витрат міської ради потрапляють. Загалом за 2019 рік на зарплати Центру було витрачено 835 тисяч гривень.

Комбінат трудового навчання, а конкретно зарплата його працівникам, стала “яблуком розбрату” між міською та районною радою. Суть конфлікту можна дізнатися, переглянувши минулу сесію районної ради. Фактично, мерія виплатила КТН і ТТМ 417 тисяч гривень зарплати.

Читайте також:  Сторожинчани висловлюють подяку екстреним службам за оперативне реагування

Працівники методкабінету, які займаються методичним забезпеченням діяльності закладів освіти, заробили за минулий рік 536 тисяч гривень.

Працівники мистецьких шкіл (художньої та музичної) отримали з бюджету громади майже 4,7 мільйона гривень заробітної плати. При чому видно значний “сплеск” виплат у літній період.

Місцеві пожежні охорони, які є у селах громади, та діють спільно з рятувальниками ДСНС, отримали за рік 1,16 мільйона гривень зарплати.

Ще одна стаття витрат, пов’язана з передачею установ районною радою до міської ради. За два місяці 2019 року на зарплату вихователів позашкілля було витрачено 475 тисяч гривень. У 2020 році передбачена оптимізація штатів ЦДЮТ.

Найбільш значна стаття витрат на заробітну плату – це оплата праці учителів закладів загальної середньої освіти. У 2019 році мерія витратила на це 77,5 мільйона гривень. Без врахування податків.

Але це не кошти громади – зарплата учителів виплачується з державного бюджету через бюджет міської ради.

Це видно і на такій круговій діаграмі. Але вона стає іншою, якщо забрати звідси кошти, які отримує міська рада як субвенцію.

Фактично, у 2019 році бюджетні витрати громади власних коштів на “чисту” зарплату склали 42,3 мільйона гривень. І це без врахування податків.

При чому апарат міської ради “забирає” третину з цього “пирога”, лише трохи менше, ніж все дошкілля Сторожинецької громади.

Мушу нагадати, що всі податкові надходження, заплановані на 2020 рік у бюджеті громади, складають 87 мільйонів гривень.

Для чого я це пишу? Мені самому було цікаво розібратися, які суми витрачаються на заробітну плату бюджетних працівників громади.

Багато це чи мало – не мені вирішувати. Думаю, що читачі з свого досвіду можуть зрівняти такі фактичні витрати з якістю роботи тієї чи іншої установи.

Наприклад, зарплата працівників бібліотек у структурі загальних витрат займає менше відсотка (або трохи більше 2% фактичних витрат з власних доходів), так само, як місцеві пожежні охорони.

Як ми можемо побачити, зарплата всіх бібліотекарів громади у 2019 році була менше, ніж зарплата працівників бухгалтерії міської ради.

Але “оптимізувати” почали чомусь саме з МПО та бібліотек, при чому навіть таку просту аналітичну інформацію депутатам не готують та не надають і вони приймають рішення “наосліп”, що до позитивних наслідків не призводить.

На жаль, багато осіб, особливо з керівництва, використовують незнання або неповну обізнаність сторожинчан для певних маніпуляцій.

Інформація такого плану має бути вільно доступна для ознайомлення всіма.

Дмитро Балінов

Категорія: Статті Суспільство
ЄВРОНАФТА
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ

095 51 95 867
066 368 05 92

[email protected]

м. Сторожинець, вул. І. Вільде, 2

 

АРХІВ