Фільм вихованки студії “Фокус” отримав нагороду конкурсу “Врятувати від забуття”

Наприкінці січня у Києві на базі Інституту історії України пройшов ХІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс відеофільмів «Врятувати від забуття», на який було представлено 800 кіноробіт з усієї України про історію рідного краю. 

Від фотовідеостудії «Фокус» Сторожинецького ЦДЮТ, яка діє на базі Банилово-Підгірнівської гімназії, на конкурс було представлено фільм Світлани Середюк «Пам’ять сторіччя». 

Tyre Center Сторожинець

У фільмі герої розповідають про перекази своїх батьків, про жорстокі бої на території Банилова-Підгірного під час Першої світової війни 1915-1916 років.

Дійові особи фільму згадували Брусилівський прорив, де загинуло майже десять тисяч військових Австроугорської армії за 13 днів наджорстоких боїв.

У кінороботі знімалися: в ролі бабусі – Митрицька Стелла Миколаївна, роль внучки виконувала учениця 10-го классу Банилово-Підгірнівської гімназії Яна Селескерова, а також взяли участь мешканці села Банилова-Підгірного.

На могилі загиблих солдатів встановлений пам’ятник австроугорським полеглим воїнам – українцям, які на той час захищали свою рідну землю, так як Буковина входила у той період до складу Австро-угорської імперії.

У фіналі конкурсу було відібрано шість найкращих фільмів, в тому числі і наш.

Захист та представлення художніх кіноробіт проходив в Інституті Історії України у Києві, на якому потрібно було розповісти про фільм і його мету, його виховне значення.

До складу почесного журі конкурсу входило 10 відомих істориків та кінорежисерів з усієї України, а саме:

  • Муратов Олександр Ігорович – народний артист України, кінорежисер студії ім. Довженка, профессор – голова комісії;
  • Михайло Сидоржевський – Голова Національної спілки письменників України, головний редактор «Української літературної газети», член комісії;
  • Володимир Васенюк – представник Малої академії наук;
  • Віталій Корж – народний депутат України V-VІ скликань, член комісії;
  • Євген Красняков – історик, кандидат наук державного управління, представляє комітет  ВРУ з питань науки і освіти, член комісії;
  • Тетяна Гайдар – представниця Міністерства культури України, член комісії;
  • Віктор Женченко – заслужений діяч України. Член Національної спілки письмеників України, член комісії;
  • Олександр Пухкал – профессор, голова трудового коллективу Національної академії , керівник кадрів при Президентові України, член комісії.
  • Пономаренко Борис Йосипович – директор МБФНТТУ, член Національної спілки письмеників України, член комісії;
  • Віталій Скальський – кандидат історичних наук, керівник групи оцінювання, відбору та представлення робіт, що відповідають умовам конкурсу, на розгляд конкурсної комісії.

В підсумку результатів конкурсу вихованка студії «Фокус» Світлана Середюк здобула почесне ІІ місце.

Вихованці Сторожинецького ЦДЮТ вкотре доказали, що наші юні талановиті студійці у перших рядах найкращих кіномитців України. Вітаємо наших переможців!

Категорія: Культура
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ