Соціальна стабільність окремої територіальної одиниці залежить від легальної діяльності суб’єктів господарювання

Соціальна стабільність окремої територіальної одиниці, розвиток її інфраструктури, а також добробут населення регіону залежить від легальної діяльності суб’єктів господарювання, виплати роботодавцями достойної заробітної плати найманим працівникам, своєчасної та у повному обсязі сплати ними податків і зборів до бюджетів усіх рівнів, зокрема і тих, базою для нарахування яких є фонд оплати праці.

Tyre Center Сторожинець

Важливою проблемою в трудових відносинах між роботодавцем і найманим працівником на сьогодні є легалізація зайнятості населення.

На жаль, в Сторожинецькому районі на сьогодні, присутні роботодавці, які позбавляють своїх працівників права на основну та додаткову відпустки, оплату лікарняного, допомогу по безробіттю, гарантії на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві.

При цьому, «нелегальний» працівник втрачає страховий стаж, що в майбутньому за собою потягне проблеми при визначенні права для призначення пенсії, заробітна плата «в конвертах» яка занижується роботодавцями, в майбутньому не менш серйозно вплине на розмір пенсії, так як страховий стаж визначає право на призначення пенсії, а заробітна плата визначає розмір майбутньої пенсії (5000 грн. на сьогодні є мінімальною заробітною платою).

Пенсійний фонд України пропонує, громадянам користуватися Порталом Електронних Послуг https://portal.pfu.gov.ua за допомогою логіна та пароля, який можна отримати в Сторожинецькому відділі обслуговування громадян Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, за допомогою кваліфікованого електронно-цифрового підпису або засобами інтегрованої системи електронної ідентифікації (GOV ID), що дає змогу громадянам самим контролювати роботодавців, та у повному обсязі сплати ними податків і зборів до бюджетів усіх рівнів задля збереження своїх соціальних прав.

Сторожинецький сервісний центр ГУ Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.       

Категорія: Економіка
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ