Морякам дозволили виїзд із України за кордон: але в уряду є одна важлива умова

В Україні виїзд за кордон дозволили ще одній категорії військовозобов’язаних чоловіків: моряки матимуть таку можливість винятково за погодженням територіального центру комплектування (військкомату).

Таке рішення уряд ухвалив під час засідання в суботу, 27 серпня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Перетинати кордон дозволять чоловікам, які є членами екіпажів морських і річкових суден та продовжують там працювати, а також студентам (курсантам) закладів освіти, які мають пройти практичну підготовку на судні.

Україна — один зі світових лідерів за кількістю висококваліфікованих моряків. У світовому торговельному мореплавстві працює понад 100 тисяч українців, тож таке рішення дозволить забезпечити роботою тисячі моряків та збільшити надходження до бюджету, пояснив Шмигаль.

Раніше комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки розглянув петицію щодо дозволу українським морякам виїжджати за кордон, яка набрала необхідні 25 тисяч підписів. Проте у травні таку пропозицію відкинули.

Під час воєнного стану в Україні чоловікам 18—60 років заборонено виїжджати за кордон, але існує низка винятків, якщо на перетин є законні підстави. НВ публікував список, кому з чоловіків дозволено перетинати кордон під час війни. Пізніше його запропонували розширити.

19 серпня Кабмін оголосив, що дозволить представникам бізнесу виїжджати за кордон під час воєнного стану.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ