Резніков підписав наказ про відтермінування взяття жінок на військовий облік

Військовий облік жінок не скасовано, а відтерміновано ще на рік – до 1 жовтня 2023 року


Міністр оборони Олексій Резніков 6 вересня підписав наказ, яким відстрочив терміни взяття жінок на військовий облік на рік – до 1 жовтня 2023 року.
Про це повідомляє Міноборони.
Це потрібно, щоб на рівні Верховної ради доопрацювати законопроєкт «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу». Там, серед іншого, передбачено, що взяття жінок на військовий облік має виключно добровільний характер.

«Так, цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання. Ми ж, в межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати строки. Тож, ще на рік – до 1 жовтня 2023, їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним. Робота в комітеті Верховної ради активно продовжується. Тому, ніякої паніки і зради. Ніяких обмежень для жінок не існує», – пояснила заступниця міністра Ганна Маляр.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ