Початок нової традиції: на Театральній площі Чернівців щодня звучатиме «Червона рута»

З 13 вересня на Театральній площі щодня звучатиме одна із всесвітньовідомих українських пісень. Йдеться про Червону руту у виконанні її автора – Володимира Івасюка.

Дійство розпочинатиметься о 18:00 годині, повідомляє на своєму сайті Чернівецька міська рада.

Довідково

13 вересня 1970 року Чернівецька телестудія вперше транслювала на всю Україну композиції «Червона рута» і «Водограй». Так почалася кар’єра легендарного буковинського композитора Володимира Івасюка.

В жовтні 1970 року – перше публічне виконання пісні «Червона рута». Пісню виконав Вижницький ансамбль «Смерічка» Левка Дутковського (солісти Василь Зінкевич і Назарій Яремчук). Це відбулося на сцені Чернівецької філармонії (під час творчого звіту обласної спілки композиторів). Через рік зняли культовий музичний фільм «Червона рута», у ньому солісти ансамблю та викладачка культосвітнього училища Софія Ротару зіграли головні ролі.

У 1971 році «Червона рута» увійшла до двадцятки переможниць першого телевізійного фестивалю «Пісня 71», що визначаються за листами слухачів і глядачів. На сцені телестудії «Останкіно» композицію виконали Назарій Яремчук, Василь Зінкевич і Володимир Івасюк.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ