На Буковині будуть кластерні і надкластерні лікарні: що це означає

Медики кажуть, що це значно покращить маршрут пацієнтів та забезпечить їх якісною і вчасною медичною допомогою.

Інфографіка МОЗ

За інформацією МОЗ, у Чернівецькій області шпитальний округ сформують 10 лікарень: надкластерні (Чернівецька обласна клінічна лікарня та Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня), кластерні (Центральна міська клінічна лікарня, Сокирянська та Сторожинецька районні лікарні) та загальні (Хотинська, Кіцманська, Вижницька, Глибоцька, Новоселицька лікарні).

Надкластерні лікарні будуть максимально оснащені сучасним обладнанням та надаватимуть пацієнту найширший спектр послуг. У кластерному медзакладі пацієнт зможе отримати медичні послуги за найбільш поширених хвороб. Загальні лікарні надаватимуть базові медичні послуги для пацієнтів однієї або декількох громад. Про це повідомляє управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради.

«Згідно з медреформами, пацієнти самостійно обирають заклад, у якому хочуть лікуватися. Але що робити, коли є потреба в екстреній меддопомозі? Коли пацієнт сам не може зробити вибір? У такому випадку система охорони здоров’я зобов’язана забезпечити пацієнтові якісний і надійний маршрут. Бо ж неодноразово зіштовхувалися з ситуаціями, коли везли хворого «не туди», втрачаючи дорогоцінний час. Надалі ж НСЗУ визначатиме медзаклади, з якими укладатимуть договори для забезпечення якісного маршруту пацієнта. Найпростіші випадки лікуватимуть якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі складніших проблем зі здоровʼям хворого доставлятимуть у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги», — пояснює начальниця управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради Наталія Калмикова.

З 2023 року у Програмі медичних гарантій будуть враховані обсяги забезпечення медичними послугами надкластерними, кластерними та загальними лікарнями відповідно до потреб нашого шпитального округу.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ