Європа готова до зими без російського газу

За даними BloombergNEF, Європа може імпортувати майже на 40% більше скрапленого газу, ніж торік.

Фото ілюстративне

Європа може імпортувати майже на 40% більше скрапленого газу, ніж торік, завдяки чому вдасться компенсувати повну зупинку постачання газу з росії. Про це свідчать дані BloombergNEF, пише Українська правда.

У звіті BNEF вказано, що регіон може імпортувати майже на 40% більше СПГ упродовж майбутньої зими, ніж минулого року. А також збільшити закупівлі наступного літа приблизно на 14%, щоб відновити втрачені запаси.

Тож попри падіння попиту через високі ціни на енергоносії, цих поставок достатньо, щоб покрити повну зупинку потоків російських трубопроводів із 1 жовтня.

Щоб отримати додаткове паливо, європейським покупцям доведеться купувати на спотовому ринку на 90% більше СПГ, ніж вони забезпечили за довгостроковими контрактами, що ще більше посилить конкуренцію з Азією. Це підтримає світові ціни на газ, які різко зросли після того, як Європа намагалася зменшити свою залежність від росії через те, що її найбільший постачальник – рф – вторглася в Україну наприкінці лютого.

«Підвищені спотові ціни на СПГ збережуться, оскільки Європі потрібно підтримувати свій вплив на всі наявні постачання СПГ, залишаючи дуже мало для Азії», – йдеться у BNEF

Китай і азіатські ринки, що розвиваються, ймовірно, спостерігатимуть зниження імпорту, додає він.

Основний сценарій BNEF передбачає, що погодні умови відповідатимуть середнім показникам за останні 10 років. За відсутности постачання російського газу очікується, що Європа імпортує 40 мільйонів тонн СПГ цієї зими і трохи більше влітку для поповнення запасів. Це залишить 12 мільйонів тонн спотового обсягу для Азії.

Однак холодна зима в Північній Азії може забрати 5,6 мільйона тонн із Європи, головним чином для підживлення попиту в Японії. А наступне спекотне літо призведе до зростання цього числа до 6,9 мільйона впродовж наступних 12 місяців. Цей сценарій, імовірно, призведе до посилення цінової конкуренції.

Тим часом більше російського СПГ надходитиме до Китаю, де очікують, що зимовий попит впаде на 16% проти минулого року.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ