Керівник патрульної служби Чернівців Йосипів про те, чому досі не впіймали вбивцю-педофіла: "Є певні процеси, про які поки не можна говорити"

Патрульні поліцейські спрацювали професійно під час виклику 3 жовтня, який став фатальним для 22-річної патрульної Таїсії Татарин. Вони були забезпечені усіма необхідними засобами захисту. На жаль, робота патрульних – це ризик та небезпека щодня, тому вони – надзвичайно мужні люди.

Про це інтерв’ю molbuk.ua сказав начальник управління патрульної поліції в Чернівецькій області Олег Йосипів. Пропонуємо вашій увазі цю розмову.

– Пане Олеже, у місцевих пабліках можна натрапити на деякі критичні коментарі на адресу поліції. Мовляв, чому досі не спіймали вбивцю та інше…

– “Я не буду опускатися до рівня деяких людей, скажімо так, і виправдовуватися. Скажу наступне. Поліція і загалом правоохоронні органи знають, що роблять. На жаль, сталося непоправне. Ми дуже сумуємо, співчуваємо і нас болить. Є певні процеси, про які не можна говорити. Є заходи, які здійснюються в рамках кримінального провадження. Я про це не скажу ні слова, тому що не маю на це права.

Але впевнено скажу, що патрульна поліція, національна поліція – ми всі чітко знаємо, що робимо, і ми знаємо, що нам робити для того, щоби той, хто вчинив цю трагедію, хто приніс горе в сім’ю Таїсії, в сім’ю патрульної поліції, поніс максимально жорстку відповідальність. Я ствердно про це заявляю, що так воно буде.

Розпилюватися, розповідати, виправдовуватися – ми не для цього прийшли і ми цим займатися, зокрема, я в тому числі, не будемо.

– Чи буде оприлюднений фоторобот підозрюваного?

– Якщо слідство, якщо підрозділи головного управління прокуратури будуть вважати за доцільне, вони будуть це робити. Але це питання не належить до компетенції патрульної поліції.

– Чи забезпечені патрульні всім необхідним, до прикладу, бронежилетами та іншими засобами захисту?

-Усе необхідне в патрульних поліцейських для виконання наших повсякденних функцій є. Про це я заявляю як керівник і відповідаю за це.

– Чи може ця трагедія призвести до якихось кадрових змін у патрульній поліції?

– Якщо хтось із керівництва, якщо, можливо, інші правоохоронні органи будуть убачати, що десь є якісь не такі дії тієї чи іншої посадової особи, я думаю, що так. Тому що це правильно.

Але знаю у більшій мірі всі обставини як керівник. Тому скажу: патрульні працювали професійно, вони робили те, що повинні, були забезпечені усім тим, що потрібно. На жаль, той факт, що ми заступаємо, що ми служимо, що ми постійно маємо на поясі в кобурі табельну вогнепальну зброю, – він говорить не про те, що так модно, а про те, що у нас така служба.

Насправді я дуже вдячний патрульним поліцейським. Бо це надзвичайно сміливі люди. Ми, зупиняючи автомобіль, постійно ризикуємо. Ми зіштовхуємося з негативом, нас звинувачують, нам розповідають… Але попри ці всі балачки деяких людей, які насправді не так хочуть зробити щось потрібне для держави, а просто побалакати і, вибачте, хайпанути, ми виконуємо поставлені перед нами задачі, і нас це не зламає. І не поверне в інший бік.

– Важливо, що ви сказали, що патрульні спрацювали професійно. Тому що можна натрапити на такі коментарі, що, мовляв, поліція не так діяла тощо…

– Ну звісно, іншим краще знати. Особливо все знають ті, що сидять вдома або щойно повернулися з Румунії, Польщі, Німеччини чи Канади. Люди знають дуже добре.

Насправді нас дуже болить це все, і надзвичайно важко на душі. Нас не так багато. Але кожен із нас один одному рідний. І ми дуже сильний, потужний, непохитний колектив, сім’я. Це військо, яке несе службу, яке виконує абсолютно всі поставлені задачі на високому рівні. Сміливо, героїчно, професійно. Це люди, які на 101 відсоток викладаються і роблять усе, що від нас потребує закон. Інколи навіть більше…”

Вбивство патрульної у Чернівцях: що відомо

Вчора, 3 жовтня, під час відпрацювання повідомлення про вчинення правопорушення біля школи невідомий відкрив вогонь по правоохоронцях: загинула патрульна поліцейська, а її напарник отримав тілесні ушкодження.

До пошуків злочинця були залучені усі підрозділи поліції.

У патрульній поліції повідомили, що під час виконання службових обов’язків загинула 22-річна патрульна, молодша лейтенантка поліції Таїсія Татарин.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ