Василь Гасинець – військовий капелан із Чернівців вісім років допомагає захисникам України

Священник-волонтер наголошує, що військові зараз потребують теплий одяг, спальні мішки, “буржуйки” та ліки

Військовий капелан із Чернівців Василь Гасинець, який вісім років допомагає військовим на передовій, отримав нагороду Верховної Ради. Це відзнака за душпастирську, просвітницьку та волонтерську діяльність. Загалом нагородили сімох військових капеланів.

Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці і Святого Антонія Української греко-католицької церкви отець Василь Гасинець із самого початку війни на сході України й донині служить військовим капеланом і займається волонтерством, пише molbuk.ua.

Василь Гасинець возить військовим на передову обладнання, одяг, продукти та домашні страви, править богослужіння в зоні бойових дій. Неодноразово потрапляв під ворожі обстріли. Каже, що це просто війна, і жодного героїзму тут немає.

Василь Гасинець також отримав відзнаку “Залізний воїн” за мужність, виявлену під час антитерористичної операції, нагороджений орденом “Бойовий волонтер Буковини”.

“Це наші спільні нагороди, вірніше сказати, заохочення ще більше любити свою Батьківщину і допомагати нашим воїнам”, – зауважив отець Василь.

Скільки разів він побував на передовій за вісім років війни, священникові важко відповісти.

“Ніколи навіть не рахував. Це мій обов’язок. Мені було важливо, щоби наші воїни відчули Божу присутність у небезпечних умовах. Буду їздити до кінця війни. Двічі на тиждень, а буває й частіше, від нашої парафії виїжджають два і більше автомобілі на різні ділянки фронту: Донбас, Харків, Запоріжжя, Миколаїв, Херсонський напрямок. Веземо все необхідне: обладнання, одяг, продукти. Два рефрижератори доставляють тіла загиблих героїв по всій Україні. Досі ми справлялися власними силами. Зараз потрібна допомога, бо щодня отримуємо замовлення від наших захисників. За вісім років війни ми відправили на фронт 150 автомобілів, але вони часто ламаються, потребують ремонту, – запевнив Василь Гасинець.

Василь Гасинець зазначає, що військовим вкрай необхідні запасні частини для позашляховиків та вантажівок. Також потрібні рації, планшети, тепловізори та багато іншого.

“Наближається зима, тому є необхідність у теплому одязі, спальних мішках, термобілизні, теплих шкарпетках, “буржуйках”, ліках. Знадобляться бензопили, лопати, сокири, плівка”, – каже священник-волонтер.

Хто хоче допомогти

Військовим потрібні: генератори, зимові колеса, запасні частини, акумулятори, автомобілі, рації, планшети, далекоміри, тепловізори, дрони, павербанки, скоби, бензопили, плівки, “буржуйки”, лопати, сокири, молоти, цвяхи, ліки, одяг, термобілизна, теплі шкарпетки, спальні мішки, взуття.

Усе можна приносити до храму, що на вулиці Капеланській, 31, щодня з 08:00 до 15:00.
Або переказувати кошти на рахунки:
5167803208456843;
4149629358560720.
Контакти:
+ 38050 5160713 отець Василь
+ 380503383625 Василь.
+ 380961350333 Андрій.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ