Цього року в Україні відкриють три прикордонні пункти пропуску, з них два на Буковині – Мустафа Наєм

До кінця цього року планується відкриття трьох пунктів пропуску через держкордон на заході України: «Нижанковичі» на кордоні з Польщею, «Красноїльськ» та «Дяківці» – на кордоні з Румунією.

Один із них запрацює вже цього місяця, розповів Укрінформу заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм

«Пункт «Красноїльськ – Вікову-де-Сус» буде запущений поетапно починаючи з цього місяця. Спочатку буде дозволений проїзд для автівок вагою до 3,5 тонн, потім для порожніх вантажівок і згодом функціонуватиме на повну потужність. Також до кінця року плануємо відкрити для транспорту «Дяківці – Раковец» та «Нижанковичі – Мальховичі». Пункт “Нижанковичі» спочатку буде функціонувати лише для проїзду порожніх транспортних засобів. Він зводиться з нуля. Він – тимчасовий і потрібен, аби пришвидшити транспортний потік вздовж усього західного кордону. Також сподіваюсь, що в першому кварталі наступного року буде запущено в роботу пункт пропуску «Ужгород – Вишне Німецьке», – сказав Найєм.

Заступник міністра зауважив, що за час незалежності України було відкрито тільки один новий пункт пропуску – «Краківець – Корчова», також залишилося багато недобудованих, частково зведених, у т.ч. за кредитні гроші.

«Наприклад, пункт пропуску «Красноїльськ – Вікову-де-Сус» був готовий на 85% (нині на 95%), «Дяківці – Раковец» – на 60%, “Ужгород-Вишне Німецьке» – майже на 90% було все завершено по першій черзі. За зведення деяких із них залишилися борги перед підрядниками, тому нині ми активно працюємо над вирішенням цих питань та запуском новобудов у роботу», – сказав Найєм.

Пункт пропуску «Красноїльськ – Вікову-де-Сус» був готовий на 85% (нині на 95%)

За його словами, відкриття нових пунктів пропуску потрібне, але це реально реалізувати за рік-два через низку юридичних та інфраструктурних питань, тому зараз триває робота з дообладнання та переобладнання існуючих пунктів пропуску.

«За рахунок цього можемо збільшити пропускну здатність на 25-30%, а також створити умови для працівників та тих, хто перетинає кордон. Це в першу чергу кордон з Польщею, Словаччиною, Румунією та Угорщиною. Партнери наші до цього готові», – сказав Найєм.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ