Садові споруди: що можна будувати на земельній ділянці

Складно уявити собі заміський будинок або дачу без різних садових забудов – ці конструкції не призначені для проживання, але без них не обійтися, адже вони можуть виконувати інші різні функції. Якщо власник тільки збирається додати садові споруди на свою ділянку, зрозуміло, потрібно спланувати їх розташування за всіма правилами. Але спершу слід уточнити, які конструкції взагалі можна створювати на присадибній ділянці.

uylDARjXOkz_bAfYPPqEwOJyBcuQZk03nyAvuOf_WzXY3YSLcInDSr3VMIHVNjrC-CcrsSuCyqvfS8Q_vM3V3ljPoF7LwAG-njGhmpmxnJu9tZOe4lwqWGGyTuJKmG674iGGmxb0uZcnMlHzFjQwrQ

Фото: https://begma.garden/

Господарські споруди для роботи та відпочинку 

Господарські споруди на садовій ділянці – це конструкції для здійснення сільськогосподарських функцій на самій ділянці або ж для обслуговування житлового будинку. Основні:

 1. Лазня – невелике приміщення, яке подарує розслаблення після цілого дня роботи або просто дасть змогу приємно провести час із сім’єю та друзями. 
 2. Бойлерна – приміщення, в якому знаходиться бойлер. Це сталевий бак, призначений для нагрівання рідини, необхідної для забезпечення будинку гарячою водою.
 3. Погріб – споруда, яка потрібна не тільки дачній ділянці, а й приватному будинку. Це холодне приміщення, куди зручно відправляти на тривале зберігання консервації, напої, м’ясо тощо. Створення цього універсального безкоштовного холодильника – справа не з простих, але воно того варте. 
 4. Сарай – приміщення, де зберігаються всі господарські інструменти та різні інші речі.
 5. Теплиця – крита споруда для вирощування рослин, виконується зі скла або пластику, є можливість штучного підтримання потрібної температури повітря та рівня вологості. Вирощувати тут розсаду можна цілий рік, за наявності належного обладнання.

Декоративні споруди

Роль декоративних садових об’єктів – прикраса ділянки, створення відповідної атмосфери, підняття настрою. На присадибній ділянці можна встановити:

 1. Арку з рослинами-ліанами – нею можна відгородити вхід в окрему ділянку саду. Така споруда має не тільки дуже гарний, але навіть загадковий вигляд, немов вхід в іншу реальність, наповнену естетикою.
 2. Колодязь – гідротехнічна споруда, яка в сучасному ландшафтному дизайні може виконувати не тільки свою пряму функцію (давати чисту воду), а й просто бути декоративним елементом, частиною загальної картини.
 3. Фонтан – водяна конструкція, незамінна для будь-якої ділянки. Спостереження за каскадами води та м’яке дзюрчання чудово розслаблюють, створюють приємні емоції. Це саме те, що потрібно після важкого для. 
30 оригінальних ідей садових альтанок - Simya

Малі архітектурні форми

Ці садові споруди можуть бути виготовлені як за стандартною схемою, так і за індивідуальним проектом. Можна сказати, що вони є чимось середнім, між згаданими раніше категоріями, адже можуть бути використані як для зберігання майна чи приготування їжі, так і просто для відпочинку.

Серед них:

 1. Альтанка – затишне місце для дитячих ігор або застільних посиденьок. Тут можна сховатися від спеки або холодного вітру. Конструкцію можна використовувати протягом усього року, так що з часом кожен власник земельної ділянки замислюється про її будівництво.
 2. Ротонда – елегантна і функціональна конструкція, зазвичай круглої форми. Колони, з’єднані невисокими стінами, підтримують дах. Вона може бути зроблена не тільки з дерева, а й з каменю, що дає змогу, за бажання, розмістити в ній не тільки місце для посиденьок, а й мангал, щоб готувати їжу прямо з подачею на стіл. 
 3. Навіс – популярний вид садової споруди, який є універсальним і може бути використаний для найрізноманітніших потреб. Тут можна встановити місце для сидіння або залишати транспорт.

Кожна з перерахованих дачних споруд, включно з господарськими, стане безсумнівною прикрасою присадибної ділянки та її функціональною частиною.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ