Вчені виявили загадковий ніж із дивним написом: йому вже понад 2000 років

Археологи з музею Оденсе зробили захоплююче відкриття. Вони знайшли найстаріший відомий зразок рунічного письма, колись знайдений у Данії.

У Данії археологи виявили найстаріший рунічний напис.

На ножі було зображено 5 ієрогліфів, кожен заввишки близько 0,5 см. За рунами слідували три борозенки. Напис означає “хирила”, у перекладі з давньоскандинавського – “маленький меч”.

Археологи спочатку прийняли знахідку за звичайний ніж, оскільки спочатку руни не були помітні. Але коли реставратори почистили виріб, експерти побачили його справжню цінність.

– Це все одно, що отримати записку з потойбічного світу, з минулого, – порівнює куратор міського музею Якоб Бонде.

Про власника ножа інформації немає. Вчені припускають, що він міг належати еліті суспільства, оскільки артефакт зробили багату гробницю.

За даними The Guardian, знахідка виявилася на 800 років старшою за каміння в Ютландії з рунічними написами, в тому числі того, що був встановлений королем Харальдом Синезубим приблизно в 965 році на згадку про батьків. Фахівці звернули увагу на те, що їм вкрай рідко вдається виявити руни такого віку. Відкриття дозволяє отримати більше знань про ранню писемність Данії і про мову, якою говорили в залізному столітті.

– На початку рунічної історії ті, хто вмів писати, складали невелику інтелектуальну еліту, і перші сліди таких людей можна знайти на Фюні, – пояснила рунолог із Національного музею Данії Лісбет Імер.

Джерело: Hyser

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ