Електрика все ж таки подорожчає: скільки тепер доведеться платити за світло і що готує Рада

Дізнайтеся про плани українського уряду щодо подвоєння тарифу на електроенергію для населення та заходи підтримки для найбільш уразливих груп населення

Сергій Нагорняк, народний депутат та член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, в інтерв’ю “Телеграфу” обговорив можливе подвоєння тарифу на електроенергію для населення в Україні.

За його словами, найближчим часом цей тариф може зрости трохи менше 6 гривень. Проте Нагорняк висловив упевненість у необхідності збереження пільгового доступу до енергопостачання для тих верств суспільства, які не можуть дозволити собі сплатити такі високі тарифи.

Цей крок, за словами Нагорняка, потрібен для забезпечення більш стійкої та ефективної роботи державних енергетичних компаній. Він зазначив, що держава разом із партнерами має взяти на себе відповідальність за підтримку громадян в умовах збільшення тарифів, але також підкреслив, що не всі групи населення можуть розраховувати на повне державне фінансування.

Підвищення тарифів, як стверджує Нагорняк, допоможе державним енергетичним компаніям припинити субсидування населення та зосередитись на накопиченні коштів для інвестицій у розвиток галузі. Це дозволить розпочати будівництво нових енергоблоків та гідроелектростанцій, що у довгостроковій перспективі призведе до підвищення енергетичної незалежності та стійкості країни.

Наразі тариф на електроенергію для населення становить приблизно 2,64 гривень, тоді як ринкова ціна на електрику досягає значень від 5 до 6 гривень за кіловат-годину, не враховуючи додаткових витрат на диспетчеризацію та доставку. Очікуване підвищення тарифу буде кроком до приведення цін на електроенергію ближче до ринкових значень.

Джерело: Hyser

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ