Готуйтеся до проблем: українцям розповіли про третю платіжку за газ. Все залежить від вашої оселі

Громадяни України 2024 року зіткнуться з новими рахунками за газ

2024 року жителі України, які мають газове обладнання у своїх будинках, зіткнуться з новим порядком оплати послуг.

Тепер окрім розрахунків за спожитий газ та його постачання їм доведеться оплачувати також технічне обслуговування газопостачання. Ця зміна викликала певні тривожні дзвіночки у експертів, які попереджають про можливі складнощі та проблеми, пов’язані із запровадженням цієї нової послуги.

Про це повідомляє finance.ua.

Навіщо ж взагалі потрібне технічне обслуговування газових систем?

За прогнозами, фахівцям доведеться проводити такі роботи раз на п’ять років для будинків, вік яких не перевищує 25 років, і раз на три роки для старіших будівель.

Один із експертів, Олег Попенко, зазначає, що з початку 2020 року громадяни здебільшого не платили за обслуговування газових мереж у багатоповерхівках, що призвело до того, що цей процес був покинутий. Внаслідок цього виникли серйозні проблеми, такі як вибухи у житлових будинках та загибель людей. Лише за 2020 рік було зареєстровано до п’яти таких трагічних випадків по всій країні.

Раніше відповідальність за газопостачання у багатоквартирних будинках лежала на організаціях, на кшталт ЖКГ чи керуючих компаній.

Тепер з’являється можливість залучити до цього завдання місцевих операторів мереж чи інші приватні компанії. У разі непідписання відповідних договорів мешканців автоматично приєднають до місцевих філій “Газмереж”.

Проте виникають серйозні проблеми із проведенням зборів власників квартир, особливо в умовах воєнних дій та значної кількості біженців та переселенців.

Але скільки коштуватиме це нововведення?

Ціни на технічне обслуговування можуть коливатися від 50 до 1,5 тисяч гривень на кожного мешканця в залежності від довжини газових мереж та кількості абонентів. Так, у будинках з однаковою довжиною газових мереж, але різним числом квартир ціна на одну людину може відрізнятися.

Хто ж нестиме відповідальність за це обслуговування?

На думку експертів, перевіряльники не відповідатимуть за якість своєї роботи, а капітальний або поточний ремонт не будуть включені у вартість технічного обслуговування. Ці витрати доведеться покладати на плечі пересічних громадян.

Джерело: Hyser

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ