Не кожен про це знає: хтось із пенсіонерів може отримати надбавку. Роз’яснення

Дізнайтесь про різноманітні доплати до пенсій в Україні

В Україні існує система доплат до пенсій, яка передбачає різні бонуси для пенсіонерів залежно від їхнього віку, трудового стажу та інших критеріїв.

Про це повідомляє socportal.info.

Наприклад, доплата “за віком” нараховується автоматично пенсіонерам, яким виповнилася певна кількість років: 70, 75 та 80. Це означає, що без необхідності звернення до відповідних інстанцій пенсіонерам встановлюється додаткова сума до їхньої основної пенсії.

Крім того, передбачені автоматичні нарахування доплат для осіб віком 65 років, за умови, що вони мають необхідний трудовий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків), і якщо розмір їхньої пенсії становить менше 40% від мінімальної заробітної плати.

При цьому, мінімальна заробітна плата в Україні на даний момент становить 7100 грн. Якщо розмір пенсії похилого віку перебуває нижче порогового значення, встановленого у 2840 грн, його пенсія перераховується автоматично без необхідності обігу.

Для осіб, які отримують пенсії згідно із законом про пенсійне забезпечення для звільнених із військової служби, існують особливі умови.

Так, якщо пенсіонер перебуває на утриманні неповнолітньої дитини і сама не працює, вона має право на додаткову доплату. Щоб отримати цю доплату, необхідно подати заяву та надати свідоцтво про народження дитини. Сума цієї доплати становить 150 грн для пенсіонерів з обов’язкового пенсійного страхування та 50% прожиткового мінімуму для осіб, які отримують пенсії згідно із законом про пенсійне забезпечення для звільнених із військової служби.

Додатково передбачена доплата за понаднормовий стаж, яка також нараховується автоматично.

Однак для отримання перерахунку пенсії за цим критерієм потрібно звернутися до Пенсійного фонду та подати відповідну заяву.

Джерело: Hyser

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ