Новий робот ремонтує газпровід ізсередини (відео)

Дослідники з Університету Карнегі Меллона створюють робота, який ремонтує труби зсередини, наносячи замінник смоли, що швидко затверділа, на їх внутрішню частину.

WordPressDashboard

Зазвичай при витоку в підземному газопроводі пошкоджену ділянку труби необхідно викопати та замінити. Однак незабаром модульний робот для перевірки та ремонту труб може зробити це непотрібним.

Вчені з Університету Карнегі-Меллон розробляють робота для ремонту газопроводу. Він проходить трубопроводами, використовуючи шлангокабель для передачі відео в реальному часі та отримання команд від екіпажу на поверхні.

В основі робота — модуль мобільності, який оснащений парою 5-сантиметрових коліс знизу та одним зверху. Ці три моторизовані колеса притискаються до внутрішньої стінки трубопроводу, забезпечуючи тягу, необхідну для переміщення корпусу.

Приблизна вага робота становитиме 27 кг. Він оснащений акумуляторним, картографічним та ремонтним модулями, який використовує оптичний HD-датчик та лазер, який вимірює простір навколо та створює 3D-зображення внутрішньої поверхні трубопроводу.

Ремонтний модуль складається з насадки, що обертається, яка наносить безперервну смужку швидкотвердної повітронепроникної смоли на стіну там, де це необхідно, щоб закласти будь-які тріщини або інші дефекти. Екіпаж знаходить такі проблеми за даними картографічного модуля з невеликою допомогою системи аналізу зображень штучного інтелекту.

Інші ремонтні модулі можуть потенційно виконувати такі завдання, як зварювання негерметичних швів між секціями труб.

У поточній конфігурації робот перевіряє близько 14,5 км труби діаметром 305 мм за вісім годин або покриває смолою приблизно 3 км. Його радіус дії становить 61 м, хоча вчені планують збільшити цю цифру до 2 км. Вони також працюють над зменшеною версією робота для труб діаметром 152 мм.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ