Ліки для схуднення допоможуть у боротьбі з хворобами Альцгеймера та Паркінсона

Дослідники виявили нове потенційне застосування препаратів-агоністів рецептора GLP-1 для лікування нейродегенеративних захворювань.

WordPressDashboard

Вчені виявили, що агоністи рецепторів GLP-1 можуть пригнічувати запалення мозку. Це стане в нагоді у боротьбі з хворобами Альцгеймера та Паркінсона.

Запалення, яке поширене у людей з хронічними метаболічними захворюваннями, одна з відмінних ознак як хвороби Альцгеймера, так і хвороби Паркінсона.

В рамках нового дослідження вчені виявили, що у мишей, які страждають на запалення, викликане реакцією імунної системи на компонент бактеріальної клітинної стінки, агоністи GLP-1 зменшували стан, але тільки тоді, коли рецептори в мозку не були заблоковані. Це означає, що препарати GLP-1 взаємодіють із запаленням та «віссю мозок-імунна система, незалежно від інших їх відомих переваг», пояснюють вчені.

При хворобі Альцгеймера та Паркінсона патологічні бета-амілоїдні білки та білки альфа-синуклеїну відповідно взаємодіють з певними рецепторами, запускаючи запалення. Здатність опосередковувати активність цих білків та рецепторів за допомогою агоніста рецептора GLP-1 може забезпечити ефективне лікування нейрозапалення при дегенеративних захворюваннях.

Тепер вчені сподіваються з’ясувати, які клітини мозку взаємодіють із GLP-1, а також інші моделі запалення у серці, печінці та нирках.

Дослідження опубліковано у журналі Cell Metabolism.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ