Дослідники хочуть закрити Сонце “космічною парасолькою”, щоб охолодити Землю

Оскільки середньорічна глобальна температура на Землі продовжує стрімко зростати, досягаючи загрозливих рівнів, наукова спільнота терміново шукає інноваційні рішення для протидії глобальному потеплінню. Серед таких ініціатив – розробка “гігантської космічної парасольки”, амбітної концепції, спрямованої на уповільнення зростання глобальної температури завдяки зменшенню кількості прямої сонячної радіації, що досягає планети.

WordPressDashboard

Вчені з Техніона – Ізраїльського технологічного інституту та Інституту космічних досліджень ім. Ашера запропонували цей новий підхід як засіб пом’якшення наслідків глобального потепління. Згідно зі статтею в New York Times, команда під керівництвом професора Йорама Розена досліджує можливість розгортання пристрою космічного базування, який зазвичай називають “космічною парасолькою”. Цей пристрій призначений для забезпечення контрольованого охолодження шляхом часткового блокування сонячних променів.

Космічна парасолька призначена для регулювання сонячного випромінювання у величезних масштабах. Маючи площу, порівнянну з Аргентиною, вона має на меті зменшити сонячне випромінювання на 1-2%, що вважається достатнім для того, щоб суттєво вплинути на поточні темпи глобального потепління.

Ця стратегія підпадає під космічну геоінженерію, яка передбачає пряме втручання в кліматичну систему Землі з метою пом’якшення її екстремальних проявів. Для створення космічної парасольки знадобляться легкі, але міцні матеріали, здатні витримати суворі умови космічного простору, в тому числі коливання температур та інтенсивну сонячну радіацію.

WordPressDashboard

Незважаючи на свій революційний потенціал, проєкт космічної парасольки стикається з кількома серйозними проблемами:

Технічна та фінансова доцільність: Розробка такої передової космічної технології вимагає початкових інвестицій, які оцінюються в 10-20 мільйонів доларів. Ця вартість відображає складність та інноваційність, необхідну для проєкту такого масштабу.

Довговічність і безпека: Конструкція повинна бути спроєктована так, щоб протистояти сонячним бурям, які можуть викидати велику кількість енергійних частинок, а також уникати або витримувати зіткнення з космічним сміттям, що є постійним ризиком для будь-якого космічного пристрою.

Практичність і довгостроковий вплив: Практична реалізація та потенційні довгострокові наслідки такого масштабного втручання в кліматичну систему Землі є критично важливими питаннями.

Прихильники ініціативи наголошують на нагальній необхідності дій проти зміни клімату і важливості вивчення всіх можливих рішень, включаючи геоінженерні підходи на кшталт космічної парасольки. Вони стверджують, що, зважаючи на ставки, необхідно досліджувати та впроваджувати інновації, щоб знайти стійкі способи захисту нашої планети.

Однак ця концепція також піднімає важливі етичні питання. Наслідки широкомасштабного втручання людини в кліматичну систему, ризики непередбачуваних наслідків для екосистем, а також справедливий розподіл кліматичних вигод і впливів у глобальному масштабі – все це фактори, які необхідно ретельно враховувати при розробці і потенційному розгортанні космічної парасольки.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Здоров'я
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ