Люди з усвідомленими сновидіннями здатні керувати віртуальним автомобілем уві сні

Команда дослідників з Каліфорнії, можливо, досягла того, про що багато хто з нас міг тільки мріяти. Згідно з новим препринтом дослідження, який було схвалено до публікації, дослідники стверджують, що створили перший двосторонній контроль над віртуальним об’єктом за допомогою усвідомлених сновидінь.

Можна з упевненістю сказати, що скільки існують сновидці, стільки ж існують і спроби зрозуміти сновидіння. Протягом усієї історії людства філософи, богослови та науковці з різних культур намагалися тлумачити сновидіння та зрозуміти їхній ширший та суб’єктивний зміст.

Але сьогодні наш підхід до сновидінь змінився. У той час як багато неврологів і психологів продовжують досліджувати, як насправді працюють сновидіння – і сон загалом – є й інші, які намагаються зрозуміти, як ми можемо їх контролювати.

Одним із способів досягти цього може бути усвідомлене сновидіння. Це стан, коли сновидець усвідомлює, що він спить, і може певною мірою контролювати перебіг і зміст сновидіння. Колись усвідомлені сновидіння вважалися міфом, але мета-аналіз 34 досліджень, проведених протягом 50 років, показав, що вони не тільки дуже реальні, але й більш поширені, ніж вважалося раніше. Згідно з цією роботою, близько 55 відсотків людей пережили хоча б один випадок усвідомлених сновидінь протягом свого життя.

Дослідження усвідомлених сновидінь стали настільки просунутими, що вчені навіть визначили техніки, які можуть допомогти викликати їх і отримати більший контроль над ними. Це може здатися чимось з розряду фантастичних фільмів на кшталт “Початок”, але наше розуміння того, як працюють усвідомлені сновидіння, продовжує розвиватися швидкими темпами. І тепер дослідники вважають, що вони знайшли спосіб, як застосувати усвідомлені сновидіння у світі неспання.

Дослідницька група зі стартапу REMspace, що базується в Каліфорнії, вивчає потенційні переваги маніпулювання силою усвідомлених сновидінь. Існуючі дослідження припускають, що усвідомлені сновидіння можна використовувати для вирішення різних завдань, таких як поліпшення настрою і зменшення депресії, подолання фобій, поліпшення моторики і запобігання нічних кошмарів. Дослідники з REMspace навіть стверджують, що оволодіння усвідомленими сновидіннями може бути використане для “вирішення робочих або особистих завдань під час сну”.

Хоча тут виникає питання про баланс між роботою та особистим життям і потенційне вторгнення робочих обов’язків у дуже приватну сферу сну та сновидінь, команда все ж таки перевірила свою гіпотезу – з цікавими результатами.

У лабораторному дослідженні команда хотіла дізнатися, чи може усвідомлений сновида контролювати об’єкти реального життя зі стану сну.

“З 1978 року відомо, що люди можуть посилати сигнали з [усвідомлених сновидінь], – пише команда у своєму дослідженні, яке наразі очікує на публікацію. “Залишається лише використовувати ці сигнали у сценаріях для управління віртуальними аватарами, гаджетами, програмами або реальними об’єктами”.

Але це набагато складніше, ніж здається. “Для повноцінного керування об’єктами з боку [сновидців] недостатньо надсилати сигнали з [усвідомлених сновидінь], оскільки для цього потрібен двосторонній зв’язок”. На сьогоднішній день технологія не є тут обмежуючим фактором і, незважаючи на певний прогрес, дослідники не змогли продемонструвати двосторонній контроль над об’єктом. Тобто, до цього часу.

Команда REMspace працювала з п’ятьма досвідченими сновидами в лабораторному експерименті, де кожна людина була підключена до спеціалізованих датчиків електроміографії (ЕМГ), які вимірюють м’язові та нервові реакції.

За допомогою цього обладнання учасники могли рухати ногами уві сні, що слугувало сигналом для переміщення віртуального аватара (в даному випадку – Кібертранспорту) на екрані комп’ютера. Сновиди також могли рухати руками, щоб повернути машину, щоб уникнути зустрічних перешкод, про які їм повідомлялося за допомогою світла, що надходило через очі учасника.

Всі п’ятеро учасників змогли свідомо керувати віртуальним автомобілем Tesla під час сну, коли їхній мозок перебував у фазі швидкого сну (що було підтверджено полісомнографією).

Під час експерименту сновиди могли керувати віртуальним аватаром протягом періодів часу від декількох секунд до декількох хвилин. Вважається, що це перший випадок, коли двосторонній контроль був встановлений за допомогою експерименту.

“Двостороння взаємодія з комп’ютером уві сні відкриває цілу область нових технологій, – пояснив у своїй заяві керівник експерименту Майкл Радуга. “Зараз ці розробки ще сирі, але незабаром вони змінять уявлення про людські можливості”.

Ще у 2023 році дослідники REMspace продемонстрували передачу музики та мови від сновидців. Останнє дослідження ґрунтується на цій роботі, і є надія, що воно прокладе шлях для подальших досліджень. Наприкінці 2024 року компанія планує випустити перший пристрій, який дасть людям можливість підключатися до інтернету під час усвідомлених сновидінь.

https://www.youtube.com/embed/0ptY3wP4oLE

Джерело: NNews

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ