5 сумнівних і небезпечних для здоров’я методів народної медицини

У 21 столітті народна медицина залишається популярною, привертаючи увагу мільйонів людей, які використовують подорожник для заживлення ран, вживають трав’яні чаї та використовують різні рослинні засоби для закладання в ніс. Ці методи вважаються ефективними багатьма, але варто пам’ятати про їх потенційну небезпеку.

Розповідаємо про такі методи народної медицини, які здатні угробити здоров’я, а не вилікувати.

Закапувати їдкі рідини і соки рослин в ніс

Відомо, що довготривале використання судинозвужувальних крапель може призвести до негативних наслідків. Народні методи лікування нежиті також не завжди є безпечними, оскільки рослини, такі як цибуля, морква та алое, містять фітонциди, кислоти і інші активні сполуки. Вони можуть викликати подразнення, опіки та набряки на запаленій слизовій оболонці, що може призвести до розвитку вазомоторного або атрофічного риніту. Використання цих засобів також може призвести до постійного дискомфорту та навіть втрати нюху внаслідок постійних соплів та перенасиченості нюху.

Розтирати тіло при високій температурі і лихоманці

Не рекомендується розтирання при високій температурі, оскільки спирт, вода, оцет та інші засоби не принесуть відчутного полегшення. Лихоманка є природною реакцією організму на інфекцію і допомагає в боротьбі з нею. Хоча розтирання може спричинити тимчасове зниження температури шляхом випаровування, це може призвести до погіршання стану згодом. При використанні спирту або горілки можливі подразнення дихальних шляхів, а оцет може спричинити опіки шкіри та дихальних шляхів токсичними парами.

Для охолодження тіла краще робити обтирання водою близько 30 градусів. Дозволяється прийняти швидкий прохолодний душ, накладати на лоб змочену в прохолодній воді тканину.

Робити парові інгаляції над каструлею

Улюблений метод бабусиної народної медицини. Він небезпечний і не приносить необхідного ефекту. Гаряча пара тільки посилить набряклість тканин, можливі опіки слизових. Для маленьких і незграбних дітей такий метод народної медицини загрожує ще й опіками тіла, якщо він переверне на себе каструлю. Найкраще працюють зволожувачі повітря і інгаляції небулайзером.

Банки

Один з найцікавіших і небезпечних методів народної медицини, ефективність якого навіть не доведена. Зате він активно застосовувався в 90-х. підсумком подібної терапії можуть стати опіки шкіри, руйнування кровоносних судин, тромбози. Спосіб лікування може принести шкоду людям з серцево-судинними захворюваннями, порушеннями згортання крові. Застуду даним методом точно не вилікуєш, тому що банки надають дію тільки на шкіру.

Гірчичники

Накладати гірчичники на груди і спину небезпечно – загрожує опіками шкіри, алергією на місці накладення. Гострий період інфікування може обернутися ускладненнями. Аналогічним ефектом володіє парка ніг в тазиках з гірчицею. При відсутності температури можна її тільки збільшити, потовиділення не несе сенсу, а занадто гаряча вода призведе до опіків. Сама гірчиця є найсильнішим алергеном, тому не виключено роздратування шкіри.

Джерело: NNews

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ