Linux Foundation співпрацює з Google та IBM над створенням Альянсу пост-квантової криптографії

Нещодавно Фонд Linux потрапив у заголовки новин, оголосивши про співпрацю з такими лідерами індустрії, як Google, IBM та AWS, для створення Альянсу пост-квантової криптографії (Post-Quantum Cryptography Alliance, PQCA). Цей стратегічний крок спрямований на вирішення дилеми алгоритмів шифрування, що виникла з появою технології квантових обчислень.

Квантові комп’ютери – загроза для традиційних методів шифрування в майбутньому.

Квантові комп’ютери можуть зламати існуючі технології шифрування. У відповідь на цей виклик Фонд Linux разом зі своїми партнерами очолює зусилля з розробки нового покоління алгоритмів шифрування, спеціально розроблених для протистояння можливостям квантових комп’ютерів.

Альянс квантового шифрування (Quantum Encryption Alliance), як він називається, буде використовувати колективний досвід виробників-засновників для оцінки і вдосконалення досліджень алгоритмів квантового шифрування, проведених за останнє десятиліття. Консолідуючи ці зусилля, альянс має на меті створити алгоритми квантового шифрування, які будуть не лише надійними, але й комерційно життєздатними для широкого розгортання.

Одним з важливих аспектів ініціативи Quantum Crypto Alliance є прийняття чотирьох алгоритмів з першої партії проєктів зі стандартизації квантового шифрування Національного інституту стандартів і технологій (NIST). Ці алгоритми включають CRYSTALS-Kyber, CRYSTALS-Dilithium, Falcon та SPHINCS+, які слугуватимуть основою для подальшого розвитку та вдосконалення.

WordPressDashboard

Відповідно до свого прагнення до відкритості та співпраці, Quantum Crypto Alliance запустив два ключові проєкти: проєкт Open Quantum Safe і проєкт алгоритму шифрування PQ (PQ Code Package). Перший з них вважається першим у світі алгоритмом шифрування з відкритим вихідним кодом, здатним протистояти атакам квантових комп’ютерів, тоді як другий має на меті встановити низку визначених рівнів шифрування в поєднанні з алгоритмом ML-KEM.

Крім того, щоб сприяти більш широкій участі та залученню, Quantum Crypto Alliance зробив існуючі ресурси легкодоступними на GitHub. Зацікавлені сторони та партнери можуть отримати доступ до цих ресурсів, щоб зробити свій внесок у розвиток і вдосконалення алгоритмів квантового шифрування.

На закінчення, створення Альянсу пост-квантової криптографії знаменує собою важливу віху в пошуку рішень для квантово-стійкого шифрування. Використовуючи колективний досвід і ресурси лідерів галузі, альянс готовий розвивати технології шифрування, які захистять конфіденційну інформацію в епоху квантових обчислень.

Джерело: NNews

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ