Вчені вигадали, як лікувати імпотенцію без віагри в майбутньому

Вивчаючи ерекцію самців мишей, вчені виявили, для запуску та підтримки ерекції у людини потрібні два типи клітин. Їх багато у статевому члені, але вирішальна роль ерекції раніше була невідома.

WordPressDashboard

Вчені вивчили фібробласти клітини, що утворюють сполучну тканину. Вони поширені у кавернозних тілах людини. Дослідники хотіли зрозуміти, чи допомагають вони контролювати приплив крові до статевого члена.

Тепер біологи знайшли у мишей дві великі групи фібробластів, що прилягають до кровоносних судин кавернозних тіл. У ході експериментів із генетично модифікованими тваринами дослідники вивчили активність цих клітин, щоб з’ясувати, як зміниться приплив крові до статевого члена. Тести показали, що фібробласти допомагають викликати ерекцію, поглинаючи гормон, через який пеніс стає млявим — норадреналін. «Убираючи» його, клітини допомагають відповідним кровоносним судинам розширюватися.

Виявилося, ця здатність фібробластів варіюється в залежності від того, наскільки вони сконцентровані в тканині статевого члена, чим їх більше, тим краще. Примітно, що, порівняно з молодими мишами, у старих було менше фібробластів.

Вчені також з’ясували, що всередині фібробластів є молекулярний перемикач (сигнальний шлях Notch), який збільшує їх кількість, якщо його вимкнути, або зменшувати, якщо увімкнути. Повністю відключивши цей шлях і різко збільшивши кількість фібробластів, вчені викликали у мишей «атипові тривалі ерекції», характерні для ішемічного пріапізму.

У сукупності отримані дані дозволяють припустити, що перемикання цих перемикачів у фібробластах може відкрити нові терапевтичні альтернативи для лікування еректильної дисфункції, пишуть автори дослідження.

«Механізми ерекції у мишей та людей схожі, і нові результати стануть у нагоді для лікування еректильної дисфункції у літніх чоловіків», — написали в коментарі до нового дослідження Джі-Кан Рю з Медичної школи Університету Інха та Гоу Ен Ко з Інституту фундаментальних наук у Південній Кореї. Такі стандартні препарати, як віагра, не допомагають третині пацієнтів. Крім того, їх не можна використовувати людям із захворюваннями серця та тим, хто приймає певні ліки.

Результати дослідження опубліковано у журналі Science.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ