Електронний коптер може стати доступнішим типом повітряного таксі.
Наразі багато компаній працюють над повітряними таксі eVTOL-типу. Більшість із них схожі на більші версії споживчих дронів-квадрокоптерів. Однак eCopter відрізняється від інших моделей незвичайним дизайном. Крім того, його простіше використовувати у реальному світі.
Модель eCopter розробляє австрійський стартап FlyNow Aviation eCopter. Повітряне таксі оснащене співвісною електричною трансмісією із двома пропелерами, які обертаються у протилежних напрямках (один над іншим).
Така установка дозволяє класифікувати його Агентством авіаційної безпеки Європейського Союзу як електричний гелікоптер. За даними FlyNow, оскільки eCopter може бути добре вписаний в наявну класифікацію, сертифікація буде швидше і простіше, ніж у випадку з більш схожими на дрони багатороторними повітряними таксі.
Крім того, коаксіальна трансмісія містить менше рухомих частин і менше обладнання в цілому, що знижує вагу, витрати на матеріали та складність. В результаті, порівняно з більшістю інших повітряних таксі, eCopter буде дешевшим у виготовленні, купівлі та використанні. Також він матиме більший запас ходу від акумулятора.
Перевірочна модель eCopter. Ілюстрація: FlyNow Aviation
FlyNow планує запропонувати одну та двомісні версії літака, а також вантажну модель.
Усі три будуть виготовлені шляхом адаптації одного базового планера. А отже, кожен із них не доведеться проєктувати чи будувати з нуля — знову ж таки, це має знизити витрати. Зрештою, є надія, що вартість польоту на повітряному таксі не сильно відрізнятиметься від наземного.
Хоча у FlyNow поки немає прототипу, що літає, компанія успішно провела наземні випробування повністю обладнаної повномасштабної експериментальної моделі. За оцінками компанії, дальність польоту на одному заряді акумулятора всіх трьох версій eCopter складе до 50 км. Максимальна крейсерська швидкість становитиме 130 км/год, а гранична вантажопідйомність — 200 кг.
Система автопілота eCopter відповідатиме за транспортування пасажирів з місця на місце заздалегідь запрограмованими траєкторіями польоту. Вертоліт автоматично уникатиме зіткнень з іншими літаками або великими птахами.
Комерційне виробництво eCopter планується розпочати у 2026 році. Спочатку виготовлять вантажну модель, оскільки її простіше ліцензувати. Потім буде випуск пасажирських версій. Зараз компанія веде переговори з потенційними комерційними партнерами.
Концепція eCopter показана у наступному відео.
Джерело: Cikavosti