Чума вразила Орегон: у штаті зафіксовано перший випадок захворювання людини за останні 8 років

Минулого тижня представники охорони здоров’я штату Орегон оголосили, що у жителя штату діагностували бубонну чуму, це перший випадок захворювання людини в штаті з 2015 року. Вони вважають, що людина, ймовірно, заразилася від свого домашнього кота, у якого також з’явилися симптоми.

Чума, спричинена бактерією Yersinia pestis, є рідкісним явищем у США: за даними Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC), в останні десятиліття щороку реєструється в середньому сім випадків захворювання. В Орегоні з 1970 року було зафіксовано лише 19 випадків захворювання, причому останній випадок стався понад вісім років тому.

Новий випадок з’явився в окрузі Дешутес, і, згідно із заявою місцевої служби охорони здоров’я, був виявлений і пролікований на ранній стадії, “становлячи незначний ризик для громади”. Під час розслідування нових випадків не виявлено, додають вони.

Якщо інфекцію не лікувати, вона може перерости у більш важкі форми, які важко піддаються лікуванню: зараження крові (септична чума) або легень (легенева чума).

На щастя, пацієнт “дуже добре відреагував на лікування антибіотиками”, – сказав д-р Річард Фосетт, керівник відділу охорони здоров’я округу Дешутс, в інтерв’ю NBC News, – і медичні працівники вжили заходів, щоб запобігти поширенню хвороби. “З усіма близькими контактами мешканця та його домашнього улюбленця зв’язалися і надали їм ліки для запобігання захворюванню”, – додав Фосетт у своєму повідомленні.

У розмові з NBC News він сказав, що буде “дуже здивований, якщо ми побачимо інші випадки”.

Вважається, що пацієнт заразився від домашнього кота, який, за словами Фосетта, був “дуже хворим”. Домашні тварини можуть заразитися чумою, якщо полюють на інфікованих гризунів або якщо їх кусають інфіковані блохи, а потім можуть передати її людині.

За даними CDC, коти дуже сприйнятливі до чуми і є поширеним джерелом її поширення серед людей. Вони можуть передавати Y. pestis через укуси, подряпини, біологічні рідини або опосередковано через інфікованих бліх.

Симптоми чуми зазвичай починаються через два-вісім днів після контакту з інфікованою твариною або блохою і можуть включати раптовий підйом температури, нудоту, слабкість, озноб, біль у м’язах та/або видиме збільшення лімфатичних вузлів, які називаються бубонами.

Хоча ризик поширення чуми в цьому випадку низький, служба охорони здоров’я округу Дешут дає кілька порад, які допоможуть запобігти цьому. Серед них: уникати будь-яких контактів з гризунами та їхніми блохами; тримати домашніх тварин на повідку на вулиці та захищати їх засобами від бліх; тримати гризунів поза домом; носити довгі, заправлені в штани штани та засоби від комах, щоб зменшити ризик зараження блохами.

Джерело: NNews

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ