AMD представить ШІ-прискорювач серії Instinct MI300

Прагнучи докорінно змінити ландшафт обчислень штучного інтелекту, AMD збирається представити свою останню інновацію – прискорювач серії Instinct MI300. Видання Windows Report повідомляє, що AMD готова надати цю передову технологію Microsoft за зниженою ціною, що свідчить про відновлення співпраці між двома технологічними гігантами. Цей крок відбувається в той час, коли Microsoft в основному покладається на графічний процесор NVIDIA H100 Tensor Core для задач на основі штучного інтелекту, що підкреслює амбітні наміри AMD вийти на ринок апаратного забезпечення для ШІ.

Серія AMD Instinct MI300 – доступна альтернатива NVIDIA H100

AMD Instinct MI300X позиціонується як доступна альтернатива продуктам NVIDIA, що має безліч революційних можливостей. Головною серед них є інноваційна архітектура, що обіцяє значний стрибок у продуктивності. Центральне місце в її можливостях посідає високопродуктивна пам’ять HBM3 об’ємом 192 ГБ, що забезпечує швидшу передачу даних і дозволяє працювати з більшими моделями ШІ. Це дуже важливий аспект, враховуючи зростаючу складність програм штучного інтелекту, де швидкість і ефективність мають першорядне значення.

Особливістю Instinct MI300X є його дизайн Chiplet, що містить 13 невеликих чіпів на основі 3D-стекінгу. Серед них 24 процесорних ядра Zen4, а також інтеграція стеків пам’яті CDNA 3 і 8 HBM3. Використовуючи 5-нм і 6-нм IP, цей прискорювач поєднує в собі 128 ГБ пам’яті HBM3 і приголомшливі 146 мільярдів транзисторів. Стратегічний розподіл мікросхем AMD, більшість з яких засновані на 3D-стекуванні, підкреслює прагнення компанії до оптимізації продуктивності та ефективності.

Генеральний директор AMD Су Зіфенг (Su Zifeng) підкреслив трансформаційний потенціал MI300X, особливо в порівнянні з графічним процесором NVIDIA H100. Зіфенг підкреслив відчутні переваги в користувацькому досвіді, посилаючись на здатність прискорювача надавати швидші та більш нюансовані реакції у взаємодії на основі ШІ. Оскільки додатки зі штучним інтелектом стають все більш поширеними в різних галузях, попит на підвищену продуктивність є першочерговим, і саме цю потребу AMD прагне задовольнити своєю останньою пропозицією. ШІ-чіпи серії Instinct MI300 є важливою віхою в прагненні AMD зарекомендувати себе як ключового гравця на ринку апаратного забезпечення для ШІ.

Джерело: NNews

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ