Екстракт канабісу продемонстрував здатність вбивати клітини раку шкіри

Згідно з новим дослідженням австралійських вчених, екстракт канабісу під назвою PHEC-66 має “чудові” протиракові ефекти, які вони називають “чудовими”. У дослідах in vitro було показано, що екстракт не лише сповільнює ріст ракових клітин меланоми, але й прискорює їхню загибель.

Результати “свідчать про те, що PHEC-66 запускає апоптоз у цих клітинних лініях меланоми шляхом збільшення експресії проапоптичних маркерів (мРНК BAX) при одночасному зниженні експресії антиапоптичних маркерів (мРНК Bcl-2)”, – повідомляється в дослідженні. “Крім того, PHEC-66 індукує фрагментацію ДНК, зупиняючи прогресію клітин на контрольній точці клітинного циклу G1 і суттєво підвищуючи внутрішньоклітинні рівні АФК (активних форм кисню)”.

Іншими словами, як пояснив у прес-релізі, присвяченому результатам дослідження, викладач фармацевтики ХДС і співавтор дослідження Назім Нассар, екстракт зв’язується з раковими клітинами, зупиняє їхнє розмноження і змушує їх вбити себе.

“Пошкодження клітини меланоми не дає їй ділитися на нові клітини, – сказав він, – і натомість починається запрограмована клітинна смерть, також відома як апоптоз”.

Вже майже чверть століття канабіс та його похідні все частіше визнаються як такі, що можуть принести користь людям, хворим на рак. Зазвичай, однак, переваги, які він дає, вважаються здебільшого паліативними за своєю природою: він перестає відчувати себе хворим, допомагає зменшити біль і тривогу та повертає апетит.

Але його корисність як лікування для реальної боротьби з хворобою залишається спірним питанням. “Коротка відповідь полягає в тому, що ми просто ще не знаємо, чи є канабіс або будь-які хімічні речовини, що містяться в канабісі, корисними для лікування раку”, – пояснив постдокторський дослідник раку Шарлотт Репшлегер, який не брав участі в новому дослідженні, у відео для Всесвітнього дослідження раку. “Це тому, що дослідження канабісу та його зв’язку з раком все ще перебувають на початковому етапі”.

Вона зазначила, що існує дуже мало досліджень на людях, а ті, що існують, часто невеликі і дають неоднозначні результати. Насправді, за її словами, “суд ще не виніс остаточного рішення”.

Як і інші нещодавні результати, які показали перспективність канабісу як засобу лікування раку, нове дослідження проводилося лише in vitro – тобто в лабораторії, на спеціально вирощених клітинах меланоми, а не на людях чи тваринах. І сказати, що дослідження все ще перебуває на ранніх стадіях, – це ще м’яко сказано: команда з готовністю визнає, що вони не знають, чому екстракт ефективний, лише те, що він ефективний.

“Це зростаюча область важливих досліджень, тому що нам потрібно зрозуміти екстракти канабісу якомога більше, особливо їх потенціал як протиракових агентів”, – сказав Нассар. “Якщо ми знаємо, як вони реагують на ракові клітини, зокрема, як спричиняють їхню загибель, ми можемо вдосконалити методи лікування, щоб вони були більш специфічними, чутливими та ефективними”.

Сподіваємося, що це скоро зміниться, оскільки команда сподівається, що зможе розробити відповідні системи доставки та провести подальші випробування екстракту.

“Наступний етап передбачає дослідження на тваринах або доклінічні випробування для підтвердження та подальшого вивчення ефективності канабіноїду PHEC-66 у лікуванні меланоми та інших видів раку”, – говорить Нітін Мантрі, професор біотехнології в університеті RMIT (Королівський Мельбурнський технологічний інститут) та провідний автор дослідження.

Незважаючи на суперечки навколо використання канабісу для лікування раку – або, можливо, саме через них – дослідники покладають великі надії на екстракт. Звісно, варто зазначити, що вони мають свою частку в грі: це дослідження зобов’язане своїм фінансуванням MGC Pharmaceuticals Limited, тій самій компанії, яка відповідальна за виробництво екстракту в першу чергу.

Тим не менш, якщо воно виявиться безпечним та ефективним, ця колись стигматизована терапія може здійснити революцію в лікуванні раку, каже Нассар.

“Клінічне застосування екстрактів канабісу включає лікування тривоги, симптомів, пов’язаних з раком, епілепсії та хронічного болю”, – зазначив він. “Інтенсивні дослідження його потенціалу для знищення клітин меланоми – це лише початок, оскільки ми вивчаємо, як ці знання можуть бути застосовані для лікування різних типів раку”.

Джерело: NNews

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ