Новий тест з мікробіоти майже вдвічі точніше визначає перші ознаки раку кишечника

Сьогодні одним із первинних методів діагностики при підозрі на колоректальний рак залишається аналіз калу на приховану кров. Вченим із Нідерландів вдалося значно підвищити точність такої діагностики завдяки включення додаткових біомаркерів під час аналізу біоматеріалу. Розрахунки показали, що така діагностика дозволить значно знизити захворюваність та смертність від раку кишечника.

WordPressDashboard

Аналіз мікробіоти (фекальних зразків) давно використовується як інструмент первинної діагностики, після якої може бути призначено проведення колоноскопії для оцінки наявності в кишечнику поліпів або вогнища раку. За статистикою, щорічно близько 2 млн осіб одержують діагноз колоректальний рак. Близько половини пацієнтів помирають від цього захворювання. Основна причина — пізня діагностика, яка виявляє рак з метастазами у внутрішніх органах.

Поточний тест мікробіота дозволяє оцінити ознаки білка гемоглобіну у зразку. Новий тест включає два додаткові біомаркери для виявлення ознак раку на більш ранній стадії, пише EurekAlert. Наприклад, ще до того, як поліп набуде злоякісних властивостей.

Стандартний тест виявив відхилення у 159 пацієнтів, а новий у 299 осіб. Важливо відзначити, що новий підхід не пов’язаний зі збільшенням кількості хибнопозитивних результатів.

Згідно з попередніми розрахунками, застосування тесту в клінічній практиці здатне знизити захворюваність на рак кишечника на 21% і смертність від цього діагнозу на 18%.

Це величезні показники у контексті загальносвітової статистики. Тим часом поки що не ясно, як швидко діагностика стане частиною рутинного скринінгу населення в Європі та інших країнах світу.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ