Терористи проникають в X (колишній Twitter) за допомогою куплених синіх галочок

Питання про те, як соціальні медіа-платформи здійснюють верифікацію користувачів, завжди було актуальним, але до нього рідко ставилися серйозно. Однак нещодавнє розслідування, проведене Проектом технологічної прозорості (TTP), може це змінити. Воно висвітлило тривожну проблему: продаж преміум-підписок на X (колишній Twitter) особам і організаціям, які перебувають під санкціями США, в тому числі членам терористичної організації “Хезболла”.

X, раніше відомий як Twitter, дозволив 28 санкційним акаунтам купити сині галочки

Звіт TTP виявив, що в рамках платної схеми верифікації Ілона Маска 28 акаунтів, пов’язаних з особами, що потрапили під санкції, отримали сині галочки, фактично обійшовши обмеження, які мали б позбавити їх таких привілеїв. Серед тих, хто пройшов перевірку, були високопоставлені особи та організації, що свідчить про значний недогляд у процесі перевірки X. Платформа, яка була наріжним каменем для глобальної комунікації, опинилася в центрі дебатів про відповідальність соціальних медіа-компаній за захист своїх послуг від зловживань з боку суб’єктів, що потрапили під санкції, або потенційно шкідливих суб’єктів.

Це питання стосується не лише нездатності відфільтрувати неприйнятних користувачів, а й ролі соціальних платформ у ширшому контексті національної та громадської безпеки. Минулорічне рішення Верховного суду, яке звільнило Twitter від відповідальності за сприяння терористичній атаці, підкреслює складність покладання відповідальності на соціальні мережі. Однак випадок продажу верифікації особам, що потрапили під санкції, – це інша справа, яка викликає занепокоєння щодо прямих фінансових операцій з суб’єктами, яким законодавчо заборонено здійснювати такі операції в США.

Реакцією X на висновки TTP стало видалення більшості верифікацій постфактум, що свідчить про реактивний, а не проактивний підхід до дотримання санкційного законодавства. Ця ситуація проливає світло на ширші виклики, з якими стикаються соціальні медіа-платформи, балансуючи між відкритим доступом і необхідністю запобігти використанню їхніх інструментів суб’єктами з потенційно шкідливими намірами.

Цей інцидент вимагає чіткої переоцінки процесів верифікації та більш суворого дотримання політики, яка не дозволяє суб’єктам, що потрапили під санкції, користуватися послугами соціальних мереж. Оскільки цифровий ландшафт стає все більш різноманітним, зростає і відповідальність платформ за те, щоб не сприяти ризикованій діяльності в будь-якій формі.

Джерело: NNews

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ