Вчені розкрили новий механізм продовження молодості через вплив на кишківник

Дослідники з університету Хельсінкі виявили, що поживні речовини управляють функцією стовбурових клітин кишечника і впливають на процес старіння організму. Відкриття пропонує нові стратегії профілактики старіння. Наприклад, за допомогою харчування.

WordPressDashboard

Клітинний баланс кишечника ретельно регулюється та великий вплив на ці процеси має харчування. Наприклад, рясне харчування збільшує загальну кількість клітин у кишечнику, а голодування навпаки знижує. Крім того, кількість різних типів клітин змінюється в залежності від дієти. Тепер вчені визначили новий регуляторний механізм, який керує диференціюванням кишкових стовбурових клітин в умовах мінливих поживних умов.

Виявилося, що розмір стовбурових клітин динамічно збільшується чи зменшується залежно від умов харчування. А розмір, як відомо, контролює тип клітин, якими вони стануть у процесі диференціювання.

Примітно, що адаптація розміру стовбурових клітин до поживних речовин змінюється залежно від відділу кишківника. Це важливо для розуміння та вивчення зв’язки харчування та конкретних захворювань, що виникають у тій чи іншій ділянці ШКТ.

Ці дані узгоджуються з результатами попередніх досліджень користі інтервального голодування для збільшення тривалості життя лабораторних тварин. Ймовірно, в основі цього механізму продовження молодості лежить покращення функції стовбурових клітин кишківника, припускають автори.

Тепер вони зосереджені на пошуку оптимальних способів уповільнення старіння тканини кишечника. Вони вивчать різні стратегії, спрямовані на корекцію харчування та стимуляцію механізму через терапевтичні агенти.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ