Окуляри зі спіральними лінзами дозволяють бачити далі та чіткіше

Французькі вчені розробили новий тип лінз, що створюють кілька фокусних точок. Ці лінзи мають спіральну форму та здатні забезпечити чіткість на різних відстанях.

WordPressDashboard

Дослідники провели випробування лінзи та отримали позитивні відгуки від добровольців, які відзначили найкращу чіткість зображень за різних умов освітлення. Це нововведення може мати значення в офтальмології та покращити такі технології, як обробка зображень, пристрої та дистанційне зондування для дронів і безпілотних автомобілів.

Кришталики очей природно фокусують світло на сітківку, але генетичні, екологічні чи вікові чинники можуть порушити роботу фокусу. Неправильне положення фокусу, чи то надто близько, чи надто далеко, призводить до розмитості. Проблему вирішують коригувальні лінзи з певною кривизною, товщиною та формою, залежно від потреб кожної людини. Часто у лінзи лише одна фокусна точка, але зараз поширені мультифокальні лінзи. Такі лінзи дозволяють бачити і вдалині, і поблизу, але можуть створювати спотворення.

Вчені з Лабораторії фотоніки, чисельних та нанонаук у Франції розробили новий тип лінзи, яка отримала назву «спіральна діоптрія». Її спіральна форма забезпечує три фокуси у полі зору.

Спіральна конструкція створює так званий оптичний вихор. Цей ефект по суті змушує світло обертатися, як вода, що витікає в злив раковини. Форму спіралі лінзі надавали з використанням передових технологій цифрової обробки. Команда регулювала якість лінзи, змінюючи кількість витків спіралі.

Лінзи перевіряли традиційним способом: аналізували чіткість букв на світловому табло. Добровольці зазначили, що зображення виглядали чіткішими на різних відстанях і при різному освітленні.

Однак, це не ідеальне рішення, оскільки зображення не будуть максимально чіткими на всіх відстанях. Традиційні лінзи забезпечують чітке зображення лише на певних відстанях, призводячи до розмитості на інших. Нові лінзи намагаються усереднити це, щоб отримати досить добрий зір у широкому діапазоні. Але така ж чіткість, як зі звичайними лінзами, не досягається. Подібний принцип використовується, наприклад, лазерною корекцією зору методом Presbyond, де використовуються лазери для корекції обох очей шляхом налаштування фокусних точок на різні відстані. Це дозволяє досягти найкращої середньої чіткості.

Команда планує вивчити, як нові лінзи покажуть себе за корекції зору в реальних умовах. Технологія також може покращити інші технології: обробку зображень, натільні пристрої, і дистанційне зондування для дронів або безпілотних автомобілів.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ