Герпес подвоює ризики деменції

Учасники дослідження Упсальського університету з антитілами IgG проти вірусу герпесу мали більш високий ризик розвитку деменції. При цьому зв’язку із хворобою Альцгеймера не було. У дослідженні брало участь понад 1000 осіб, за якими спостерігали протягом 15 років. Ці результати можуть сприяти лікуванню деменції на ранній стадії з використанням доступних препаратів проти герпесу або запобігання захворюванню до його появи.

WordPressDashboard

Вірус простого герпесу (ВПГ) — поширена інфекція, яка зберігається протягом усього життя людини та невиліковна. За оцінками, у всьому світі 67% людей віком до 50 років хворіють на вірус простого герпесу 1 типу (ВПГ-1), основну причину орального герпесу або герпесу, і 13% хворіють на вірус простого герпесу 2 типу (ВПГ-2), що викликає генітальний герпес.

Вчені Упсальського університету у Швеції вивчили зв’язок між інфекцією простого герпесу та ризиком деменції. Дослідження провели за участю 1002 людей 70 років без деменції, за якими спостерігали протягом 15 років. Зразки крові були проаналізовані для виявлення антитіл IgG проти ВПГ та проти ВПГ-1, IgG проти цитомегаловірусу (ЦМВ), антитіл IgM проти ВПГ, а також рівнів IgG проти ВПГ та проти ЦМВ. Цитомегаловірус —  це поширений вид вірусу герпесу, який може викликати інфекцію у людей.

Імуноглобулін M (IgM) — антитіло, що виділяється адаптивною імунною системою у відповідь на першу взаємодію організму з чужорідним антигеном. Імуноглобулін G (IgG) — найпоширеніший тип антитіл, що виявляється в крові, який зв’язується з патогенами, такими як віруси та бактерії, для запобігання інфекції. Інфекція ВПГ або носійство ВПГ може бути продемонстровано наявністю IgG в крові, при цьому виявлення IgM і підвищення рівнів IgG вказують на часту реактивацію.

З учасників у ході дослідження у 7% розвинулася деменція з усіх причин, а у 4% розвинулася хвороба Альцгеймера. Дослідження показало, що 82% учасників були носіями IgG до ВПГ, у тому числі 6% отримували лікування проти герпесу. Дослідники виявили, що наявність антитіл IgG проти ВПГ асоціювалося з більш ніж подвоєним ризиком деменції. Значний зв’язок із хворобою Альцгеймера була виявлено, хоча коефіцієнти небезпеки (заходи частоти настання певної події однієї групі проти іншої) були зіставні з деменцією.

Рівні антитіл IgM проти ВПГ та антитіл IgG проти ВПГ та ЦМВ, а також лікування від герпесу, не мали значної кореляції із хворобою Альцгеймера чи деменцією. Не було взаємодії між антитілами IgG проти ВПГ та гаполіпопротеїном E4 (APOE E4), пов’язаним із хворобою Альцгеймера. Дослідники зробили висновок, що наявність антитіл, а чи не їх рівень, є індикатором ризику розвитку деменції.

Необхідні додаткові дослідження та клінічні випробування, щоб з’ясувати, чи можуть відомі препарати для лікування герпесу знизити ризик розвитку деменції.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ