Старіші процесори або ПК можуть втратити доступ до майбутніх оновлень Windows 11

Корпорація Майкрософт може незабаром заборонити запуск наступного великого оновлення Windows 11 (відомого як 24H2) на дуже старих комп’ютерах. Ця зміна пов’язана з нещодавно виявленою вимогою до інструкції POPCNT, яку багато старих процесорів не підтримують.

POPCNT – це інструкція процесора, яка використовується для підрахунку кількості встановлених бітів у значенні. Вона застосовується в криптографії і присутня в процесорах протягом десятиліть.

Intel представила POPCNT з архітектурою Nehalem у 2008 році, а AMD з архітектурою Barcelona у 2007 році. Якщо на вашому комп’ютері використовується процесор, виготовлений до цих дат, існує ймовірність того, що він може бути несумісним з майбутніми оновленнями Windows 11.

Оскільки Microsoft вже обмежує встановлення Windows 11 відносно сучасними процесорами (чипами Intel 8-го покоління або новішими), ця потенційна зміна не вплине на більшість користувачів.

Однак ті, хто обійшов апаратні обмеження Windows 11 на старих системах, можуть зіткнутися з проблемами під час наступного великого оновлення.

Неясно, чи є ця зміна навмисною, чи це випадковий результат включення нових інструкцій для процесорів під час процесу розробки.

Подібний інцидент нещодавно стався у Windows 10, що призвело до проблем сумісності з деякими старими процесорами.

WordPressDashboard

Microsoft поки що офіційно не коментує цю ситуацію. Цей розвиток подій підкреслює зростаючу увагу Microsoft до посилення вимог до апаратного забезпечення для своїх операційних систем.

Користувачам зі значно старішими комп’ютерами варто врахувати майбутні обмеження, якщо вони планують продовжувати користуватися Windows 11 у довгостроковій перспективі.

Однак, як згадувалося раніше, корпорація Майкрософт обмежила встановлення Windows 11 сумісними пристроями з моменту її запуску. Отже, якщо ви перевірили список сумісності, вам не варто хвилюватися: ваш пристрій продовжить працювати у звичайному режимі.

Наразі корпорація Майкрософт завершує роботу над версією 24H2, яку планує випустити для виробників (RTM) у квітні. Якщо ви хочете випробувати оновлення 2024 року заздалегідь, ви можете встановити попередню збірку Insider Preview Windows 11 версії 24H2 (Build 26052) через канал Dev або Canary.

Джерело: NNews

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ